Doğal bir kumaş türü olan ketenden üretilen elbiseler, yaz ayları için ideal seçeneklerin başında geliyor. Çünkü hem şık hem de rahat görünmekten hoşlananlara hitap eden keten elbiseler, hava akşını engellemediği için ekstra konfor sağlıyor. Doğal parlaklığa sahip, yumuşak dokunuşlu keten elbiseler ile kombin önerileri ise şu şekilde sıralanıyor:

Düz Sandaletler ve Hasır Çanta

Keten elbiseleri günlük kullanım için tercih ediyorsanız, rahatlığı ve işlevselliği ön planda tutan kombinler oluşturabilirsiniz. Örneğin; keten elbisenizi bir çift rahat sandalet ile kombinleyebilirsiniz. Keten kumaştan üretilen elbiseler, görsel açıdan suni ve doğal deri ya da ahşap detaylı sandaletlerle uyumludur. Tamamlayıcı olaraksa büyük ve işlevsel tasarımlı hasır çanta kullanabilirsiniz. Geniş askılı hasır çanta, ihtiyacınız olan tüm eşyaları bir arada tutmanın yanı sıra gün içerisinde şık görünmenize de olanak tanır.

Spor Ayakkabı ve Sade Tasarımlı Takılar

Günlük kullanımda rahatlık avantajını yakalamak için farklı bir kombin tercihinde bulunabilirsiniz. Yani keten elbise kombininizi beyaz renkli spor ayakkabı ile tamamlayabilirsiniz. Sportif görünümü vurgulamak için elbisenize uygun renkte şapka takabilirsiniz. Hedefinizde modern bir görünüme sahip olmak varsa kombinde minimal tasarımlı takılara yer verebilirsiniz. Her detaya önem verenler, gündelik aktiviteler için ideal keten elbise kombininde güneş gözlüğü takmayı tercih edebilir.

Büyük Çerçeveli Güneş Gözlükleri ve Plaj Çantası

İş yerinde veya gündelik aktiviteleriniz esnasında tatil havasını yansıtan bir giyim stilini benimsemeyi düşünüyorsunuz? Keten elbiseyi merkezine alan kombin ile bu düşüncenizi kolayca gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Bunun için elbisenin altına parmak arası terlik seçiminde bulunabilirsiniz. Tamamlayıcı olaraksa geniş kenarlı şapkalar harika olacaktır. Büyük çerçeveli güneş gözlükleri ile tatil temalı kombine derinlik katmak mümkündür. Biraz da işlevsellik içinse plaj çantası idealdir. Şıklığı ön planda tutmayı amaçlıyorsanız, keten elbise-parmak arası terlik kombininin tamamlayıcısı olarak minimalist takı ve deri çanta seçeneklerine yönelebilirsiniz.

Tek Kullanımlık Masa Örtüsü Tek Kullanımlık Masa Örtüsü

Topuklu Sandaletler ve Işıltılı Takılar

Keten elbiseler aracılığıyla günün her saati şık görünebilirsiniz. Bu esneklikten faydalanarak akşam yemeği ve gece gezmeleri için göz alıcı kombinleri dakikalar içerisinde kolayca oluşturabilirsiniz. Bu kapsamda keten elbise modeli ile uyumlu topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz. Sade ve şık görünüme sahip olmanızı sağlayacak bu kombine biraz gösteriş katmak mı istiyorsunuz? O halde ışıltılı takılar ile görünümünüzü daha çarpıcı hale getirebilirsiniz.

Clutch El Çantası ve Şal

Akşam misafirliğe gidecekseniz veya bir yemek organizasyonuna, düğüne, nişana katılacaksanız farklı bir kombin önerisini uygulayabilirsiniz. Zarif ve sofistike görünmekten hoşlananlar için ideal bu önerinin merkezinde küçük boyutlu clutch çanta yer alıyor. Elinizde yalnızca çanta varken görünümünüzün minimalist olacağından çekiniyorsanız, ince ve şık bir bileklik takabilirsiniz. Havanın serinleme ihtimaline karşı omuzlarınıza alacağınız bir şal ile sofistike görünümünüzü en pratik şekilde vurgulama imkanı bulabilirsiniz.

Editör: Selçuk ÖZDEMİR