Rize’de 3 mahalle arasında kalan köy halkı köylerinin mahalle olabilmesi ve böylece doğalgaza kavuşmak için referanduma gidiyor.

Rize merkezde 3 mahalle arasında bulunan Gölgeli köyü yaklaşık 30 sene önce mahalle olabilmek için referanduma gitti fakat mahalle olamadı. Şimdi ise köy sakinleri yakınlarındaki 3 mahallenin doğalgaz kullanmaları ancak kendilerinde bu imkanın olmaması nedeniyle köylerini mahalle yapabilmek için 19 Kasım’da referandumagidiyor. Köy halkı bir an önce mahalle olup evlerine doğalgaz gelmesini umuyor.

3 mahalle arasında tek köy olduklarını ve mahallelerdeki evler ile köy evleri arasında 20 metreden az mesafe olduğunu ifade eden Gölgeli köyü muhtarı Muzaffer Karaca, “Şuan bizim köyümüzün arkası mahalle, 2 kilometre ilerisi mahalle ve köyün yakınındaki yer mahalle olarak görünüyor. Biz arada kalmış durumdayız. Bizde burayı mahalle yapmak için referanduma gidiyoruz. Vatandaşlarında isteği bu yönde. Mahalle olduğumuz zaman vatandaş hizmet alacak. Köy hizmetlerinden de alıyoruz ama vatandaşlar doğalgaz alabilmek için mahalle olmayı daha çok önemsiyor. Bundan 30 sene öncesinde yine referandum yapılmıştı ancak o zaman bu kabul görmemişti. 3 tarafımız mahalle biz arada kalmış durumdayız" dedi.