banner377

Pazar esnafına önlük

SEYHAN BELEDİYESİ, HAYATA GEÇİRDİĞİ “KIYAFET ATÖLYESİ”NDE HİJYEN ÖNLEMLERİNE KATKI VERMEK ADINA ÜRETİLEN PAZAR ÖNLÜKLERİ, BAŞKAN AKİF KEMAL AKAY TARAFINDAN SEMT PAZARI ESNAFINA DAĞITILDI.

Pazar esnafına önlük

Seyhan Belediyesince üretilen pazar önlükler, pazar esnafına dağıtıldı

Seyhan Belediyesi Zabıta ekipleri, semt pazarlarında geçici olarak yasaklanan “Elle seçme” uygulamasını ve fiyat denetimini yaptı. Seyhan Belediyesi Sağlık Müdürlüğü ekipleri pazara gelen vatandaşın ateşini ölçerek muhtemel bir hastanın başkalarına korona virüs bulaştırmasının önüne geçiyor. Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay da Adana Semt Pazarcıları Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akçay ile birlikte korona virüs tedbirlerini ve uygulamaları yerinde denetledi.

Korona virüs salgını nedeniyle daha hijyenik bir çalışma ortamı oluşumuna katkı vermek üzere “Kıyafet Atölyesi”nde dikilen pazar önlükleri, Başkan Akay ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Akçay tarafından dağıtıldı.

Başkan Akay, Akkapı semt pazarında gerçekleşen pazar önlüğü dağıtımında esnafa, daha etkin hijyen sağlanması için maske ve eldiven de verdi. Adana Semt Pazarcıları Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akçay’ın da katıldığı dağıtımda Başkan Akay esnafın hijyen kurallarına uymasını ve kişisel mesafeyi koruması konusunda hatırlatıcı bilgiler verdi. Başkan Akay hijyen kurallarına uygun şekilde esnafı ziyaret ederek hayırlı işler diledi. Semt Pazarcıları Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akçay’da Başkan Akay’a katkılarından dolayı teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER