Erzincan Tanıtım Günleri İçin Hazırlıklar Başladı Erzincan Tanıtım Günleri İçin Hazırlıklar Başladı

AK Parti Erzincan İl Başkanı Çetin Özyurt, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Özyurt, mesajında bayramların toplum için önemine dikkat çekerek birlik, beraberlik ve dayanışma vurgusu yaptı.

Özyurt, mesajında şunları ifade etti "Bayramlar, toplumu birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma içerisinde tutan; insanları sevgi ve saygı temelinde birleştiren önemli günlerdir. Kaynaşma, kardeş olma, birlik olma zamanıdır. Allah’a teslimiyetin ifadesi olan Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahiplerini de hatırlamalı, ihtiyaç sahipleriyle bayramın heyecanını birlikte yaşamalıyız. Kurban Bayramı sadece zengin olanların kurban kesmesi değil, buna imkânı olmayan kardeşlerimizin hatırlanması açısından da ayrıca öneme haizdir.

Kelime anlamı ‘yaklaşmak’ olan Kurban, kulu Allah’a, insanları da birbirlerine yaklaştırır inşallah. Manevi duyguların ön plana çıktığı, toplumsal dayanışma, birlik ve beraberliğin arttığı bayramlar, aynı zamanda unutulmaya yüz tutmuş değerlerin yaşatılmasına vesile olmaktadır.

Sözlerime son verirken; Kurban Bayramı’nın birlik ve beraberliğimizin kuvvetlenmesine vesile olmasını diler, tüm halkımızın bayramını en kalbi duygularımla kutlarım." dedi.

Editör: Selçuk ÖZDEMİR