Ankara Büyükşehir Belediyesi, birbirinden çeşitli etkinliklerle ANFA Altınpark’ta üçüncüsünü gerçekleştirdiği ‘Geleneksel Yarıyıl Çocuk Festivali’ne ev sahipliği yaptı.

Öğrenci ve çocuk dostu uygulamalarıyla örnek olmayı sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, başkentli minikleri birbirinden çeşitli etkinliklerle buluşturmaya devam ediyor.

Büyükşehir, ANFA Altınpark’ta düzenlenen ‘Geleneksek Yarıyıl Çocuk Festivali’ne ev sahipliği yaptı. 7’den 70’e yaklaşık 6 Bin 500 kişinin yoğun katılımıyla dolup taşan festivalde; kukla gösterisinden illüzyon showa, pandomimden konserlere kadar birbirinden renkli etkinlik ve gösteri Başkentli miniklerle buluştu.

“Çocukların olduğu her yer çok renkli ve ışıl ışıl”

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Doç. Dr. Serkan Yorgancılar, “İki gün sürecek etkinliğimizde birçok farklı etkinlik ve gösteri yapıldı. Çocukların çok sevdiği 2 konser verildi. Çocuklarımızın çok sevdiği illüzyon gösterisinden bubbleshowa, atölyelerden tahta bacağa kadar pek çok etkinlik Ankaralı çocuklarımızı bekliyor” derken, en popüler çocuk şarkılarını minikler için söyleyen Müzisyen Onur Erol, “Kendi şarkılarımı çocuklar için söylüyorum. Çocukların olduğu her yer çok renkli ve ışıl ışıl. Çocukların okulda yoğun çalışmaları oldu, ara tatilinde dinlenmeyi ve eğlenmeyi hak ediyorlar. Eğlenceli ve keyifli bir atmosfer. Biz de şarkılarımızla onlara katkı sağladık ailelerle ve çocuklarla buluştuk” dedi.

Festival 6 bin 500 kişiyle dolup taştı

7’den 70’e yaklaşık 6 bin 500 kişinin yoğun katılımıyla dolup taşan festivalde; kukla gösterisinden illüzyon showa, pandomimden konserlere kadar birbirinden renkli etkinlik, konser ve gösteri Başkentli minikleri büyüledi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den 28 Şubat Tahliyeleri ve Gündeme Dair Açıklamalar MHP Lideri Devlet Bahçeli'den 28 Şubat Tahliyeleri ve Gündeme Dair Açıklamalar

Minikler Onur Erol’un eğenceli şarkılarıyla çoştu

Müzisyen Onur Erol’un eğlenceli şarkıları binlerce çocuğun sesiyle konser alanında yankılandı. Festivalde; sihirbaz, koro, kukla gösterisi, balon katlama gösterisi, illüzyon, animatör, jonglör, palyaço, pandomim, bubbleshow, tahta bacak, çocuk tiyatrosu, atölyeler, konserler ve hacivat-karagöz oyunu gibi birbirinden hareketli sahne showlarının yanı sıra çocuklar kil atölyesi, çim adam atölyesi, ahşap boyama atölyesi gibi birbirinden renkli etkinliklerle dolu dolu hediye gibi bir yarıyıl eğlencesi yaşadı.