banner377

Çankaya’dan 2 bin haneye gıda ve temizlik malzemesi desteği

ÇANKAYA BELEDİYESİ, SALGIN HASTALIĞIN OLUMSUZ ETKİLEDİĞİ VATANDAŞLARA GIDA VE TEMİZLİK MALZEMESİ DESTEĞİ VERMEYE BAŞLADI. 2 BİN HANEYE ULAŞACAK KOLİLER, TEMEL GIDA MADDELERİ İLE SABUN VE KOLONYADAN OLUŞUYOR.

Çankaya’dan 2 bin haneye gıda ve temizlik malzemesi desteği

Çankaya Belediyesi, salgın hastalığın olumsuz etkilediği vatandaşlara gıda ve temizlik malzemesi desteği vermeye başladı. 2 bin haneye ulaşacak koliler, temel gıda maddeleri ile sabun ve kolonyadan oluşuyor.

Çankaya Belediyesi 2 bin haneye ulaşacak gıda ve temizlik malzemesi dağıtımına başladı. Çankaya Belediyesinin yoksul vatandaşlara yönelik uyguladığı 400 TL nakit desteği verilen Halk Kart sahipleri başta olmak üzere, belediyeden evde bakım hizmeti alanlara, ihtiyaç sahibi yurttaşlara ve salgın sürecinde işini kaybeden yurttaşlara ulaştırılan kolide temel gıda ihtiyaçları, sabun ve kolonya bulunuyor.

İhtiyacı olan bütün yurttaşların her konuda yanlarında olacaklarını belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, "Zor zamanlardan geçiyoruz. Bu zor zamanları dayanışma, yardımlaşma, birlik ve beraberlik ruhuyla atlatacağız. İmkanlarımız ölçüsünde ihtiyacı olan her vatandaşımıza yardım elimizi uzatacağız. Cumhuriyetimiz gibi kimsesizlerin kimsesi olmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızı bir kez daha zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamaları konusunda uyarmak istiyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER