Son Dakika

Mamak’ta 10 ayda 836 iş yeri ruhsatı verildi

HAYATA GEÇİRDİĞİ GEREK KENTSEL DÖNÜŞÜM GEREKSE SOSYAL BELEDİYECİLİK UYGULAMALARININ YANI SIRA FİZİKİ YATIRIMLARLA ÇEHRESİ HIZLA DEĞİŞEN MAMAK’TA ESNAF SAYISI DA HIZLA ARTIŞ GÖSTERDİ.

ANKARA 03.11.2020, 11:28
Mamak’ta 10 ayda 836 iş yeri ruhsatı verildi

Hayata geçirdiği gerek kentsel dönüşüm gerekse sosyal belediyecilik uygulamalarının yanı sıra fiziki yatırımlarla çehresi hızla değişen Mamak’ta esnaf sayısı da hızla artış gösterdi.

Mamak Belediyesi geçtiğimiz Ocak ayından itibaren iş yeri açmak isteyen 836 girişimciye ruhsat verdi. Ticaretin kalbi olmak noktasında büyük gelişmeler kaydedilen Mamak’ta, en çok ruhsat verilen iş kolu ise, market, kuru yemiş dükkânı ve unlu mamuller imal ve satış yerleri oldu. İlçede açılan her iş yerinin yeni bir ekmek kapısı ve istihdam anlamına geldiğinin altını çizen Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Mamak’ın her geçen daha da gelişip büyüdüğünü kaydetti. Nüfus artışı ile beraber ilçede yeni iş yerlerine ihtiyaç olduğunu belirten Köse, “Mamak Belediyesi olarak her zaman esnafımızın yanındayız. Yatırımcı da, işveren de tercihini Mamak’tan yana kullanıyor. Yeni açılan iş yerlerinin öncelikle vatandaşlarımıza, ailelerine, ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Mamak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin denetimleri sonuncunda ruhsatı olmayan iş yerleri uyarılarak ruhsat almaları sağlanıyor. Ruhsat almanın önemi ve ruhsatsız iş yeri çalıştırmanın getirebileceği olumsuz sonuçlar da anlatılıyor. Faaliyet konusu değişen ve taşınma gibi durumlarda ruhsatların yeniden düzenlenmesi gerekiyor.

Yorumlar (0)
37
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@