banner377

Sincan Belediyesi halk sağlığı için seferber oluyor

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA GEÇİCİ SÜRELİĞİNE KAPATILAN VE 11 MAYIS İTİBARIYLA YENİDEN HİZMETE BAŞLAYAN KUAFÖR, BERBER VE GÜZELLİK SALONLARI BELİRLENEN HİJYEN KURALLARI ÇERÇEVESİNDE ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR. HALK SAĞLIĞINI KORUMAK ADINA ÖRNEK BİR SEFERBERLİK YÜRÜTEN SİNCAN BELEDİYESİ, SÖZ KONUSU İŞYERLERİNE KORUYUCU EKİPMANLAR DAĞITMAYA BAŞLADI. KUAFÖR, BERBER VE GÜZELLİK SALONLARININ AÇILMA KARARI ÜZERİNE SİNCAN BELEDİYESİ İLÇEDEKİ 435 BERBER, 222 KUAFÖR VE 18 GÜZELLİK SALONUNDA HİJYEN ÇALIŞMASI BAŞLATMIŞ VE 8 EKİP SÖZ KONUSU İŞ YERLERİNİ DEZENFEKTE ETMİŞTİ.

Sincan Belediyesi halk sağlığı için seferber oluyor

Koronavirüs tedbirleri kapsamında geçici süreliğine kapatılan ve 11 Mayıs itibarıyla yeniden hizmete başlayan kuaför, berber ve güzellik salonları belirlenen hijyen kuralları çerçevesinde çalışmalarına devam ediyor. Halk sağlığını korumak adına örnek bir seferberlik yürüten Sincan Belediyesi, söz konusu işyerlerine koruyucu ekipmanlar dağıtmaya başladı.

Kuaför, berber ve güzellik salonlarının açılma kararı üzerine Sincan Belediyesi ilçedeki 435 berber, 222 kuaför ve 18 güzellik salonunda hijyen çalışması başlatmış ve 8 ekip söz konusu iş yerlerini dezenfekte etmişti.

09.00-21.00 saatleri arasında çalışma, müşterilere randevu sistemiyle hizmet verme, sosyal mesafe kuralına riayet etme, çalışanların maske ve eldiven takmasını sağlama, kullanılan aletleri dezenfekte etme; havlu, önlük gibi malzemelerin tek kullanımlık olmasını sağlama gibi kurallara uyarak çalışan işyerlerine Sincan Belediyesi koruyucu ekipmanlar vererek destek çıktı.

Kuaför, Berber ve Güzellik Salonlarına Koruyucu Malzemeler Dağıtılıyor

300 iş yerine içinde tek kullanımlık havlu, eldiven, koruyucu önlük, maske, dezenfektan ve Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın bayram mesajının olduğu paketler dağıtılmaya başlandı. Ekipler kuaför, berber ve güzellik salonlarını tek tek gezerek uyulması gereken kuralları da anlatıyor.

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, esnafın bayramını kutladı. Başkan Ercan koronavirüs tedbirleri kapsamında Sincan Belediyesinin kuaför, berber ve güzellik salonlarını dezenfekte ettiğini hatırlatarak, “Halk sağlığı için her imkanı seferber ediyoruz, etmeye devam edeceğiz. Esnaflarımızın hijyen kurallarına uyması hepimizin sağlığı açısından çok önemli. Bu kapsamda iş yerlerine koruyucu ekipmanlar dağıtıyoruz. Kurallara uyarak bu süreci birlikte atlatacağız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER