banner377

Sincan’da sokak hayvanlarına mama desteği

SİNCAN’DA BELEDİYE EKİPLERİ KORONAVİRÜSE TEDBİR AMAÇLI İLÇEYİ ARALIKSIZ ŞEKİLDE DEZENFEKTE EDERKEN, DİĞER YANDAN SOKAK HAYVANLARI İÇİN DE AYRI BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR. EKİPLER YİYECEK BULMAKTA SIKINTI ÇEKEN HAYVAN DOSTLARIMIZ İÇİN MAMA DESTEĞİ YAPTI.

Sincan’da sokak hayvanlarına mama desteği

Sincan’da belediye ekipleri korona virüse tedbir amaçlı ilçeyi aralıksız şekilde dezenfekte ederken, diğer yandan sokak hayvanları için de ayrı bir çalışma yürütüyor. Ekipler yiyecek bulmakta sıkıntı çeken hayvan dostlarımız için mama desteği yaptı.

Bütün dünyayı etkisi altına alan korona virüsle mücadele kapsamında birçok işletme geçici süreliğine kapatıldı. Kapanan bazı yerler sokak hayvanlarını artan yemekleri ile besliyordu. Bu süre zarfında zorunlu olmadıkça vatandaşların da dışarı çıkmamaları gerekiyor. Hal böyle olunca hayvan dostlarımız yiyecek bulmada sıkıntı çekmeye başladı. İşte bu noktada Sincan Belediyesi ekipleri devreye girdi.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri Sincan’da birçok noktaya mama, yem ve su bıraktı. Ekiplerin bu davranışı Sincanlıların takdirini toplarken, özellikle ilgili kuruluşların bu dönemde sevimli dostlarımızı ihmal etmemesi gerektiği vurgulandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER