banner377

Ankara Ulus Meydanı’nda öksüz kalan güvercinler unutulmadı

ÇİŞLER BAKANLIĞI’NIN İLAN ETTİĞİ, BÜYÜKŞEHİR STATÜSÜNDEKİ 30 İL VE ZONGULDAK OLMAK ÜZERE TOPLAM 31 İLDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KAPSAMINDA ANKARA ULUS MEYDANI SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ. ATATÜRK HEYKELİNİN ÇEVRESİNDE BULUNAN GÜVERCİNLER ÖKSÜZ KALINCA, ALTINDAĞ BELEDİYESİ VETERİNER BİRİMİ EKİPLERİ TARAFINDAN YEM ATILDI.

Ankara Ulus Meydanı’nda öksüz kalan güvercinler unutulmadı

İçişler Bakanlığı’nın ilan ettiği, Büyükşehir statüsündeki 30 il ve Zonguldak olmak üzere toplam 31 ilde sokağa çıkma yasağı kapsamında Ankara Ulus Meydanı sessizliğe büründü. Atatürk heykelinin çevresinde bulunan güvercinler öksüz kalınca, Altındağ Belediyesi Veteriner birimi ekipleri tarafından yem atıldı.

Türkiye’de korona virüs salgını nedeniyle geçtimiz hafta olduğu gibi bu hafta da sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hafta başında açıkladığı kararın ardından sokaklar caddeler ve meydanlar boşaldı. Ankara’da Ulus Meydanı başta olmak üzere pek çok alan sessizliğe büründü. Polis uygulama noktalarında araçları tek tek kontrol ediyor. Şahsi araçlarıyla geçiş yapanlara, kısıtlama hatırlatılarak sokakta bulunmalarının nedeni soruluyor. Ulus’ta bulunan Atatürk Heykeli altında bulunan güvercin kuşlar ise unutulmadı. Karantina günlerinden insan sayısının azalmasıyla kendilerini besleyen insan bulamayan güvercinleri Altındağ Belediyesi Veteriner birimine bağlı ekipler besledi. Ortaya çıkan görüntüler eski Ankara günlerini özletti. Geçtiğimiz hafta sonunda olduğu gibi bu hafta da Vefa Sosyal Destek Grupları mahallelerde gazete ve ekmek dağıtımlarına devam edecek. Pazar günü saat 18.00’den itibaren olmak üzere tedarik zincirinin aksamaması amacıyla; marketler ve sebze meyve hallerine mal, malzeme ve ürünlerin nakli depolanması ve satışa hazırlanması aşamasında görevli olanlar belirtilen kısıtlamanın dışında kalacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER