banner377

Erzincan'da Sahte İçki Operasyonu

Erzincan İl Jandarma Komutanlığınca 08 Mart 2019 Cuma günü Erzincan’ın Üzümlü İlçesine bağlı Bayırbağ köyünde sahte içki ürettiği tespit edilen 2 adrese operasyon düzenlendi.

Erzincan İl Jandarma Komutanlığınca 08 Mart 2019 Cuma günü Erzincan’ın Üzümlü İlçesine bağlı Bayırbağ köyünde sahte içki ürettiği tespit edilen 2 adrese operasyon düzenlendi.


İlk olarak Bayırbağ köyündeki A.H. isimli şahsa ait evde yapılan aramada satışa hazır vaziyette şişelenmiş 20,5 litre viski ve 13,5 litre votka ile 2 adet alkollü içki üretiminde kullanılan düzenek ile R.B isimli şahsa ait evde yapılan aramada ise 150 litre fermantasyon edilmiş viski, 15 litre satışa hazır pet şişelenmiş viski olmak üzere toplam 165 litre viski, 1 adet alkollü içki üretiminde kullanılan düzenek ve 5 kök skunk bitkisi ele geçirildi.


Olayın şüphelileri R.B. ve A.H. isimli şahıslar “5607 Sayılı Kaçakçılık Kanununa Muhalefet ve 2313 Sayılı Uyuşturucuların Murakabesi Hakkındaki Kanuna Muhalefet” suçlarından gözaltına alınmıştır. Şüpheliler ifadeleri alınmasının ardından serbest bırakıldı.


Ele geçirilen toplam 185,5 litre viski, 13,5 litre votka ve 3 adet alkollü içki üretiminde kullanılan düzenek ile 5 kök skunk bitkisine ise el konuldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammer c
Muhammer c - 1 yıl Önce

Bu adamları buraya getirenler düşünsün

SIRADAKİ HABER