banner377

Göstericilerle Güvenlik Güçleri Arasında Gerginlik Yaşandı

Muş’un Varto ilçesine bağlı Kulan köyünde kurulmak istenen sözde PKK şehitliğine güvenlik güçleri tarafından izin verilmemesi üzerine, PKK’nın şehir yapılanmasına üye göstericilerle güvenlik güçleri arasında gerginlik yaşandı.İlçede...

Göstericilerle Güvenlik Güçleri Arasında Gerginlik Yaşandı
Muş’un Varto ilçesine bağlı Kulan köyünde kurulmak istenen sözde PKK şehitliğine güvenlik güçleri tarafından izin verilmemesi üzerine, PKK’nın şehir yapılanmasına üye göstericilerle güvenlik güçleri arasında gerginlik yaşandı.
İlçede 7 Ekim tarihinde yaşanan olaylara karıştıkları tespit edilen göstericilere yönelik yapılan operasyonları ve Kulan köyünde yaşanan olayı protesto etmek için yürüyüş ve basın açıklaması yapıldı. DBP ilçe binası önünde toplanan ve aralarında HDP Muş Milletvekili Demir Çelik, Ağrı Belediye Eş Başkanı Sırrı Sakık, Varto Belediye eş başkanları Sabite Ekinci ve Hüseyin Güneş’in de bulunduğu grup, slogan atarak yaşanan olayları protesto ettiler. Grup adına konuşan HDP Muş Milletvekili Demir Çelik, yaşanan olayları kınadıklarını belirterek, “Bize yaşattığınız bu zulme, vahşete barış demeyin. Edi besse (artık yeter) diyoruz. Artık yeter diyoruz. Dünyanın Kürt’ü konuştuğu bu dönemde siz bizleri zulmünüzle, cezaevlerinizle terbiye edemezsiniz” dedi.
Savaşın ölüm, kan ve gözyaşı olduğunu hatırlatan Çelik, "Savaş karşıtlığı yaptığımız için barışı istediğimiz için sizin cezaevleriniz bize vız gelir" ifadelerini kullandı.
Yapılan açıklamanın ardından Çelik, Ağrı Belediye Eş Başkanı Sırrı Sakık, Varto Belediye eş başkanları Sabite Ekinci ve Hüseyin Güneş ile DBP yöneticileri Varto İlçe Kaymakamı ile görüşmek üzere Hükümet Konağı’na gitti.
Kepenklerin kapalı olduğu ilçede halk ise sokak ve caddelerde bekleyişini sürdürüyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER