banner377

Polis ekipleri anons yapmaya başladı: "Evde kalın"

DÜNYAYI SARAN KORONA VİRÜS NEDENİYLE OKUL, CAMİ VE İŞ YERLERİNİN KAPATILMASININ ARDINDAN YETKİLİLERİN “EVDE KALIN” UYARILARINA RAĞMEN İNSANLAR SOKAKLARA ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR. ARDAHAN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA EVDEN ÇIKILMAMASI KONUSUNDA ANONSLA UYARI YAPTI.

Polis ekipleri anons yapmaya başladı: "Evde kalın"

Dünyayı saran korona virüs nedeniyle okul, cami ve iş yerlerinin kapatılmasının ardından yetkililerin “evde kalın” uyarılarına rağmen insanlar sokaklara çıkmaya devam ediyor. Ardahan Emniyet Müdürlüğü, korona virüs tedbirleri kapsamında evden çıkılmaması konusunda anonsla uyarı yaptı.

İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliklerine gönderilen genelgeyle, 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlıkları olanların, ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri sınırlandırılıp, sokağa çıkmaları yasaklanırken, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler uyarı anonsu yaparak evde kalmaları istendi.

Emniyet aracından, “Korona virüs salgınının ilimizde yayılmasını ve sevdiklerimizin hayatını tehdit etmesini engellemenin tek yolu mecbur kalmadıkça evlerinizde kalmaktan geçmektedir. Yapılan bütün uyarılara rağmen gençler başta olmak üzere bazı vatandaşlarımızın işleri olmadığı halde dışarıda oldukları görülmektedir. Hem kendi hayatımızı hem de başkalarının hayatını tehlikeye atmamak için lütfen duyarlı davranıp bugünleri evimizde geçirelim. Bunu hep birlikte başaracağız” şeklinde anons yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER