banner377

Şehit mezarının devrilen bayrak direğini kaldırmaya çalışırken yüksek gerilime kapılarak hayatını kaybetti

BAYRAK DİREĞİNİ DÜZELTMEK İSTEYEN ZABITA MEMURU RÜSTEM ÇABUK VE İZZET TUTKUN DİREĞİ KALDIRDIKLARI SIRADA BAYRAK DİREĞİNİN YÜKSEK GERİLİM HATTINDAN SARKAN TELLERE TEMAS ETMESİ SONUCU ELEKTRİK AKIMINA KAPILDI. ELEKTRİK AKIMINA KAPILAN 2 ZABITADAN RÜSTEM ÇABUK (SAĞDAKİ) OLAY YERİNDE HAYATINI KAYBEDERKEN, DİĞER ZABITA GÖREVLİSİ İZZET TUTKUN (SOLDAKİ BEYAZ SAÇLI) İSE ÇEVREDEKİLERİN YARDIMIYLA AĞIR YARALI OLARAK HAÇKALI BABA DEVLET HASTANESİ’NE KALDIRILDI

Şehit mezarının devrilen bayrak direğini kaldırmaya çalışırken yüksek gerilime kapılarak hayatını kaybetti

Trabzon’un Akçaabat ilçesi Hıdırnebi Yaylası’ndaki şehit mezarının devrilen bayrak direğini kaldırmaya çalışan Akçaabat Belediyesi’nde görevli 2 zabıta memuru, elektrik akımına kapıldı. Olayda zabıta memurlarından biri hayatını kaybederken, diğeri ise ağır yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Hıdırnebi Yaylası’nda görevde olan Akçaabat Belediyesi’nde görevli zabıta memurları Rüstem Çabuk ve İzzet Tutkun şehitlik mezarının hemen yanında bulunan bayrak direğinin devrildiğini fark etti. Bunun üzerine bayrak direğini düzeltmek isteyen zabıta memuru Rüstem Çabuk ve İzzet Tutkun direği kaldırdıkları sırada bayrak direğinin yüksek gerilim hattından sarkan tellere temas etmesi sonucu elektrik akımına kapıldı. Elektrik akımına kapılan 2 zabıtadan Rüstem Çabuk olay yerinde hayatını kaybederken, diğer zabıta görevlisi İzzet Tutkun ise çevredekilerin yardımıyla ağır yaralı olarak Haçkalı Baba Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Olayla ilgili olarak jandarma ve belediye ekipleri inceleme başlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER