banner377

Tonlarca sahte deterjan ve dezenfektan satışa hazır halde bulundu

ÇİN'DEN TÜM DÜNYAYA YAYILAN VE TÜRKİYE'DE DE GÖRÜLEN KORONA VİRÜS SALGINI SONRASI UZMANLARIN EN ÖNEMLİ HUSUSUN TEMİZLİK OLDUĞUNU BELİRTMESİ ÜZERİNE SAHTEKARLAR HİÇBİR KURALA UYMADAN, RUHSATSIZ ŞEKİLDE OLUŞTURDUKLARI ÜRETİM ATÖLYESİNDE TONLARCA DETERJAN VE EL DEZENFEKTANI ÜRETTİ. SATIŞA HAZIR HALE GETİRİLEN SAHTE ÜRÜNLER, POLİSİN BAŞARILI OPERASYONU SONUCU VATANDAŞA ULAŞMADAN ELE GEÇİRİLDİ.

Tonlarca sahte deterjan ve dezenfektan satışa hazır halde bulundu

Çin’den tüm dünyaya yayılan ve Türkiye’de de görülen korona virüs salgını sonrası uzmanların en önemli hususun temizlik olduğunu belirtmesi üzerine sahtekarlar hiçbir kurala uymadan, ruhsatsız şekilde oluşturdukları üretim atölyesinde tonlarca deterjan ve el dezenfektanı üretti. Satışa hazır hale getirilen sahte ürünler, polisin başarılı operasyonu sonucu vatandaşa ulaşmadan ele geçirildi.

Tonlarca sahte deterjana polis el koydu

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Guvenlik Şube Müdürlüğü Fikri Mülkiyet Suçları Büro Amirliği ekipleri yaptıkları çalışma sonucu 30 tonu aşkın sahte deterjan ve dezenfektan ürününü ele geçirdi. İnsan sağlığına düşman kişilerin hijyen dışı ortamda izinsiz bir şekilde ürettikleri ürünler satışa hazır hale getirildi ve tıra yüklendi. İşte bu sırada Güvenlik Şube ekipleri baskın yaptı. Sancaktepe’de akşam saatlerinde yapılan operasyonda marka ürünleri taklit eden sahtekarlardan birisi suçüstü yakalandı ve gözaltına alındı. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ederken, yakalanan şüpheli ifadesi alınmak üzere İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER