‘Atatürk 1881-1919’ sinema filmi, Aliağa Belediyesi’nin katkılarıyla ara tatilde öğrenciler için ücretsiz olarak gösterime sunulacak.

Aliağa Belediyesi, 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında, ara tatile girecek öğrencileri vizyona yeni giren ‘Atatürk 1881 - 1919’ sinema filmiyle buluşturuyor. İlk, ortaokul ve lise öğrencileri 10-19 Kasım tarihlerinde Aliağa Gençlik Merkezi Erşan Sinema Salonu’nda her gün gösterimi yapılacak filmi ücretsiz olarak izleyebilecek. 6-10 yaş arası öğrenciler seanslara velileriyle birlikte katılabilecek.

Mustafa Kemal Atatürk’ün destansı dönüşümü, cesareti ve liderliğiyle dolu bir yolculuk ‘Atatürk 1881 - 1919’ serinin ilk filmi, Aliağa Belediyesi’nin katkılarıyla ara tatilde öğrenciler için ücretsiz olarak gösterime sunulacak.

Aras Bulut İynemli’nin Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandırdığı "Atatürk 1881 - 1919", yetim bir çocukken bir kahramana dönüşen Atatürk’ün etkileyici hayat hikayesini konu ediyor. İlk filmde, Mustafa Kemal’in milli mücadelenin lideri olmaya giden basamakları tırmandığı dönemler anlatılıyor. Filmin yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin yaparken başrollerde ise Aras Bulut İynemli, Songül Öden, Esra Bilgiç yer alıyor.