Kayseri’deki Geleneksel Sporlar Binicilik ve Okçuluk Tesisi’nde gerçekleştirilen Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu Minik ve Yıldız Milli Takımı seçmelerine önemli isimler katıldı. AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, sporcuları ve organizasyonu destekledi.

2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri: Azerbaycan: 1 - Türkiye: 0 2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri: Azerbaycan: 1 - Türkiye: 0

Seçmelerde yapılan konuşmalarda Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu’nun çalışmaları övgüyle karşılandı. Başkan Büyükkılıç, sporcuların başarılarını ve temsil gücünü vurgulayarak, onlara başarılar diledi.

AK Parti Genel Başkan Vekili Elitaş, Atlı Okçuluk müsabakalarını ve faaliyetlerini takip ettiklerini belirterek, sporcuları tebrik etti ve desteklerini sundu. Başkan Büyükkılıç'ın tesis çalışmalarına da övgülerde bulundu ve sporun gelişimi için çaba göstereceklerini dile getirdi.

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Cantimur ise Atlı Okçuluk sporunun önemini vurgulayarak, Türkiye’yi temsil eden sporculara güvendiğini ifade etti ve başarılar diledi.

Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu Başkanı Zübeyir Bekiroğlu ise seçmelerin önemini ve sporcuların Avrupa Minik Yıldız Atlı Okçuluk Şampiyonası’nda Türkiye'yi temsil edeceklerini belirtti. Seçmelerde, eğitmenlere sertifikalar ve sporculara başarı belgeleri takdim edildi.

Kaynak: igf