31 Mart 2024 mahalli idareler genel seçimlerinde Bağımsız Aday olarak seçime giren Yüksel Çakır eşi ile birlikte sandık başına geldi.

Erzincan’da 12 yıl 6 ay 24 gün hapis cezası olan 7 şahıs yakalandı Erzincan’da 12 yıl 6 ay 24 gün hapis cezası olan 7 şahıs yakalandı

Yüksel Çakır, Bahçelievler ilkokulunda 1042 numaralı sandıkta oy kullandı.

 Sandık başında açıklama yapan Yüksel Çakır: "Bugün 31 Mart 2024 bizlerde bu seçimde Erzincan’da Bağımsız Belediye Başkan Adayı olarak tıbki 2009-2014 yılları içerisinde yaptığımız görevde olduğu gibi Erzincan’a hizmet edebilmek Erzincan’ı daha da geliştirip ileriye taşıyabilmek daha yaşanabilir şehir haline getirebilmek için belediye başkan adayı olduk. Bugün gerçekleştirilen seçimlerin hem şehrimize hem de ülkemizin bütün şehirlerimize mahalli idarelerin olduğu tüm beldelerine hayırlı olmasını Cenabı-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Bugüne kadar olgunlukla yürütülen bu seçimlerde herhangi bir hadiseye şuana kadar rastlanmadık. Aynı şekilde sonuçlanıncaya kadar herhangi bir gerginlik, olumsuzluk olmadan seçim sonuçlarının ortaya çıkmasını diliyor temenni ediyorum. Bu vesile ile Ramazan ayındayız. Kamu görevi ifa eden sandık kurulu başkanımıza ve kurul üyelerine özverilerinden dolayı fedakarlıklarından dolayı hem şahsım adına hem tüm hemşerilerimiz adına teşekkür ediyorum. Çıkacak sonuçların hem Erzincan’a hem de ülkemize hayırlı olsun.” Dedi.