Bahçeşehir Koleji’nin Manisa Akhisar’daki merkez kampüsü, 2024-2025 eğitim öğretim yılında Hürriyet Mahallesi’ndeki yeni adresinde hizmet verecek. Kapalı yüzme havuzu, spor salonu, robotik kodlama atölyesi gibi birçok imkân sunulan yeni kampüste, öğrenim görmeyi hedefleyen öğrenciler için 24 Şubat’ta okula kabul ve bursluluk sınavı yapılacak.

Eğitim ve öğretimde başarıdan başarıya koşan Bahçeşehir Koleji, güz döneminde Akhisar’da merkez kampüsü olarak yeni binasında hizmet verecek. Öğrencilerin ihtiyaç duyacağı ve gelişim sürecine katkı sağlayacak birbirinden özel imkanların yer alacağı yeni yerleşkede 48 derslik bulunuyor. Kapalı spor salonu, yüzme havuzunun de yer aldığı kampüste öğrenciler robotik kodlama atölyesi, gastronomi sınıfı, fen laboratuvarı, müzik ve resim atölyelerine sahip olan yeni binada eğitim görecek.

Bursluluk kabul sınavı

Anaokulu, ilkokul, ortaokul “Anadolu Lisesi” ve “Fen Lisesi” öğrencilerinin eğitim ve öğretim göreceği yeni kampüs binası Akhisar, Hürriyet Mahallesi 450 Sokak 166 numarada yer alıyor. Yaz tatili sonrasında ders zili çalacak olan yeni kampüste 2024-2025 eğitim öğretim yılında öğrenci olmayı hedefleyen öğrenciler için 24 Şubat Cumartesi günü bursluluk kabul sınavı yapılacak. Sınava 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11’inci sınıfa geçecek öğrenciler katılabilecek.

30 yıllık birikim, 153 kampüs

Bahçeşehir Koleji, 1994 yılında Uğur Dershaneleri’nin sahibi Enver Yücel tarafından İstanbul Bahçeşehir’de kuruldu. Kuruluşunda dünya standartlarında eğitimi Türkiye’de yaygınlaştırmak amacını taşıyan Bahçeşehir Koleji bugün 30 yıllık deneyimiyle 65 ildeki 153 kampüsüyle eğitim öğretim faaliyetine devam ediyor.

Kişiye özgü öğretim metodu

Türkiye’de STEM eğitimini uygulayan ilk eğitim kurumlarından olan Bahçeşehir Koleji; “Kişiye Özgü Öğretim Modeli” (KÖM), “Yapay Zeka Okuryazarlığı”, “Master 6”, “Master Junior”, “Master First”, “Çift Dilli Eğitim” gibi eğitim modelleri; “Kodlama ve Robotik”, “Sosyal Takip Programı” (STP) gibi eğitim uygulamaları ile eğitimdeki yenilikçilik vizyonunu sürdürüyor. Bahçeşehir Koleji akademik birimleri tarafından tasarlanan yenilikçi öğretim programları MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı onayıyla Türkiye genelindeki tüm öğrencilere sunuluyor.