Samsun Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Yeni Bulvar Yolu ve Pazar Yeri projeleri, Terme’nin şehircilik anlayışını değiştirecek ve ilçemizi daha modern bir yer haline getirecek. Terme’yi yeniden inşa ediyoruz ve genişletiyoruz” dedi.

Halk Buluşmaları programına devam eden Başkan Ali Kılıç Kocaman Mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek vatandaşın talep, görüş ve önerilerini dinledi. Başkan Kılıç, Terme’nin alt ve üst yapı sorunlarına yönelik ciddi yatırımlar ve projelerden bahsetti.

“Terme’nin her köşesine ulaşım ve altyapı yatırımı”

Başkan Kılıç, "Terme’nin her köşesini daha erişilebilir ve yaşanabilir hale getirmek için yoğun çaba sarf ediyoruz. 82 mahallemizde gerçekleştirdiğimiz 1100 kilometre yol çalışmasıyla, 220 kilometre sathi kaplama, 150 kilometre beton yol, 20 kilometre parke yol, 10 kilometre sıcak asfalt yol ve 730 kilometre stabilize yol inşa ettik. Ayrıca, 2 köprü ve 7 menfez inşasıyla ulaşım ağımızı güçlendirdik ve araç filomuzu modernize ettik" dedi.

Mahallilerden yol teşekkürü

Kocaman Mahallesi sakinleri, mahallelerini ilçeye bağlayan Kocaman Yolu’nun beton yol yapılması nedeniyle Başkan Kılıç’a teşekkür etti. Mahalle sakinlerinin ilettiği sorunların belediye tarafından veya belediye aracılığıyla çözülecek olanları tek tek not alan Başkan Ali Kılıç, önümüzdeki günlerin sorunların hızlıca çözüldüğü dönem olacağını, Terme’nin geleceğinin planlamasının yapıldığını ve daha huzurlu, daha mutlu, daha kalkınmış Terme için her şeyin planlandığını ifade etti.

Yeni bulvar yolu ve pazar yeri projeleri

Projelerden bahseden Başkan Kılıç, Terme’nin geleceğini şekillendirecek Yeni Bulvar Yolu ve Pazar Yeri projelerine de dikkat çekti. "Yeni Sanayi - Kocaman Caddesi bağlantısında başlayan alt yapı çalışmalarıyla, ilçemizin trafik akışını büyük ölçüde rahatlatacağız. Saraç Köprüsü’nün yapım sözleşmesini de imzaladık” şeklinde konuştu.

Başkan Kılıç, Kocaman Caddesi ve Bulvar Yolu’nun birleşim noktasında modern ve kullanışlı bir pazar yerinin kurulacağını da belirtti. Kılıç şunları söyledi:

“Yeni Bulvar Yolu ve Pazar Yeri projeleri, Terme’nin şehircilik anlayışını değiştirecek ve ilçemizi daha modern bir yer haline getirecek. Terme’yi yeniden inşa ediyoruz ve genişletiyoruz.”