Bayburt’ta, 2023-2024 eğitim öğretim yılı ikinci yarıyılının güven ve huzur içerisinde sürdürülmesi için Okul Güvenliği Toplantısı, Vali Mustafa Eldivan’ın başkanlığında gerçekleşti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Eldivan, 2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk yarıyılını sorunsuz tamamlanmasının ardından bu sabah çalan ders zili ile başlayan eğitim öğretimin yılının ikinci döneminin hayırlı olmasını diledi.

Vali Eldivan, tüm eğitim kurumlarında huzur, güven ve başarılı bir dönem olması için gerekli tüm önlemlerin alındığını belirterek, Bayburt genelinde tüm okullarda alınacak tedbirlere ilişkin gerekli görülen ek tedbirlerinde uygulanması talimatını verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney’in okullarda alınan tedbirler ve diğer faaliyetlere ilişkin yaptığı sunumun ardından toplantı sona erdi.

Yeni Valilik hizmet binası toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Vali Yardımcısı Yunus Coşkun, İl Emniyet Müdürü Nihat Uzun, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Talha Övet, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, okul müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.