56 ayda Erzincan'ın çehresi değişti

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, basın mensuplarıyla bir araya gelerek, göreve geldiği günden bu yana Erzincan için yaptığı hizmetleri ve bundan sonraki süreçte yapacağı çalışmaları anlattı. Başkan Başsoy, 56 aylık süre içerisinde adeta şehrin çehresini değiştirdiklerini söyledi.

56 ayda Erzincan'ın çehresi değişti

Daha güzel bir Erzincan için için gece gündüz demeden Alt yapı, Üst yapı çalışmaları, park ve yeşil alan çalışmaları, sosyal tesisler gibi birçok alanda dev projeler yaptıklarını ifade eden Başkan Başsoy, 56 aylık süre içerisinde adeta şehrin çehresini değiştirdiklerini söyledi. Basın mensuplarını Erzincan Belediyesi sosyal tesilserinde misafir eden Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, 56 ayda yapılan hizmetleri ve yapılacak olan projeleri anlattı. Yapılan hizmetlerle Erzincan’ınçehresini değiştirdiklerini vurgulayan Başkan Başsoy,  “Göreve geldiğimde ‘Yeni Bir Erzincan´ diyerek yola başladık. Ben bu şehri, insanımızı seviyorum ve yapmış olduğumuz hizmetlerin karşılığını; her gittiğimiz yerde gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine bütün vatandaşlarımızın memnuniyeti ve güler yüzleri olarak alıyorum. Hizmetlerimize her kesimden vatandaşlarımız büyük bir teveccüh gösteriyor ve bizleri bağrına basıyor. Ziyaret ettiğimiz yerlerde vatandaşlarımız memnuniyetlerini belirtiyorlar” ifadelerini kullandı. Başkan Başsoy, yeni bir seçim sürecine girdiklerini ifade ederek, seçime giren bütün siyasi partileri ve adayları makamlarında ziyaret ederek, hayırlı olsun temennisinde bulundunyoruz.

ERZİNCAN KARDEŞLİĞİN ŞEHRİDİR

Erzincan’ın birlik beraberlik ve Kardeşliğin şehri olduğu vurgulayan Başkan Başsoy, Siyasi partiler demokrasinin vaz geçilmez unsurlarıdır, seçimler olacak kim daha çok çok alırsa yönetime onlar geçecek, Dünyanın her tarafında bu böyle, biz her zeman şunu istedik bu kampanyalar döneminde hiçbir siysi partinin, taraftarlarını incitmeden kırmadan dökmeden, bu kampanya dönemini yine kardeşlik içersinde geçirmekten yana tavrımızı koyduk. Aday adaylığı sürecinde hem kendi partimizin aday adaylarına, hem diğer partilerde aday adayı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum dedi.  BU ŞEHİR İÇİN KENDİMİZİ ADADIK Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, kendimizi  şehir için adadık,  bu şehir için taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyduk, Allah’a hamdolsun bunu yapmaya devam edeceğiz, bu şehir hepimizin, bu şehri ne kadar güzelleştirisek ne kadar yaşanabilir bir kent yaparsak biz o kadar mutlu oluyoruz.

PROJELERİN TAMAMI HAZİRAN AYINDA FALİYETE GEÇECEK

 Başkan Başsoy, Erzincan Belediyesi tarafından 4.5 yıldır yürütülen projelerin tamamının haziran ayı içerisnde faliyete geçeceğini sözlerine de ekledi.  BELEDİYENİN ÇOK BORCU YOK  Erzincan Belediyesinin çok olduğu iddialarına cevap veren Başkan Başsoy, biz göreve geldiğimizde Belediyenin 90 Milyon borcu vardı, bu borçlar da şahıslara olan değil develete olan borçlar. Şu anda da bizim dönemimizde 40 Milyon daha borçlandı, ama bu borçlar, Belediyemizi sıkıntıya sokacak borçlar değil Belediye yatırımlarını kesinlikle etkilemeyecektir dedi.

İSTİŞAREYE ÇOK ÖNEM VERDİK

 Erzincan’a hizmet edebilmek için önce neye ihtiyacı olduğunu bilmek ve insanları dinlemek gerektiğini biliyorduk diyen Başkan Başsoy, bundan dolayı merkezdeki tüm mahallelerimizi ziyaret ederek, bölge sakinlerinin talep ve önerilerini dinledik.  Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; istişaresiz hiçbir iş yapmadık, her daim, Sivil Toplum kuruluşları ile Basın mensupları ile Şehrin kananat önderleri ile mahallelerde vatandaşlarımız ile istişare ederek hizmet götürdük. Her mahallemizde ki hayatlara tanık olduk, hemşehrilerimizin gönlüne dokunduk” dedi.  

BÜYÜK PROJELERE YAP İŞLET DEVRET MODELİ

Erzincan Belediyesi tarafından yapılan büyük ve maliyetli projelerin bir çoğunun Yap işlet, devret modeli ile yapıldığını söyleyen Başkan Başsoy, böylesine büyük projeleri hayata geçirirken, Belediyemizin kassından tek kuruş para çıkmadı, aksine önümüzdeki dönemde Belediyemizn kasasına bu projelerden para girişi olacak dedi.

BELDELERDEKİ VATANDAŞLARIMIZ RAHAT OLSUN

 31 Mart 2019 tarihinden sonra Erzincan Belediyesine bağlanacak olan Beldelerdeki belediye binalarının hepsinin şube olarak kalacağını ve buraların vatandaşlara hizmet sunmaya devam edeceğini söyleyen Başkan Başsoy, kimse mağdur olmayacaktır, bunun çalışmasını ciddi bir şekilde yaptık dedi.  

SOSYAL VE İSTİHTAM PROJELERİNE AĞIRLIK

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, görev süremiz süremiz boyunca İlimizde yaşayan hemşerilerimizin belediyemizden taleplerini öğrenmek için gece-gündüz, hafta içi-hafta sonu demeden vatandaşlarımızın yanında yer aldık ve her mahallemizin ihtiyaçları doğrultusunda hizmetler ürettik bundan sonraki süreçte Sosyal ve istihtam’a yönelik projelere ağırlık vereceğiz, bu projeleri de önümüzdeki günlerde seçim beyannamesinde açıklayacağız dedi. Yapılan istişare toplantısını takip eden basın mensupları ise yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Başsoy´a teşekkür etti.


 

YORUM EKLE