Askerlik şubesi kavşağı sinyalizasyona kavuşuyor

Ordu Caddesi üzerinde bulunan Askerlik Şubesi Kavşağı, Erzincan Belediyesi tarafından sinyalizasyon sistemi kurularak yeniden trafiğe açılıyor.

Askerlik şubesi kavşağı sinyalizasyona kavuşuyor
İl Trafik Komisyonu kararı ile aynı cadde üzerinde bir başka kavşağın trafiğe açılması akabinde geçtiğimiz yıl geçişe kapatılan kavşak yenilenerek hizmete açılıyor. Bu alanda Erzincan Belediyesi sinyalizasyon ekipleri de bir çalışma yürütüyorlar. Çalışmalar tamamlandığında Ordu Caddesini doğu ve batı istikametinde Ergenekon Bulvarının iki caddesine bağlayacak olan kavşakta meydana gelmesi muhtemel kazalar en aza indirilmiş olacak.

Trafik yoğunluğu çok yüksek olan kavşağın bu probleminin ancak sinyalizasyon sisteminin kurulması ile çözülebileceğine karar veren komisyonun bu kararı ardından çalışmalara başlayan Erzincan Belediyesi, kavşağa doğu-batı istikametli bağlanan sokaklarda da önümüzdeki yıllarda genişletme çalışması yapmayı planlıyor. Belediye şu anda kavşağın bağlantı sokaklarında da tretuvar çalışması yürütüyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, zabıta amirlerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çalışmaların hafta başında tamamlanması planlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER