Erzincan Belediyesi Kışa Hazır

Erzincan Belediyesi, karla mücadele 300 personel ve 25 araç ile göreve hazır.

Erzincan Belediyesi Kışa Hazır

Erzincan Belediyesi, karla mücadele 300 personel ve 25 araç ile göreve hazır. Kar yağışının yer yer kuvvetle etkisini gösterdiği bu günlerde Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, destek hizmetleri müdürlüğünde kış hazırlıkları hakkında basın açıklaması yaptı.

 Başsoy açıklamasında; “ Erzincan belediyesi kış sezonu hazırlıkları hakkında bilgi verir misin Çok değerli basın mensupları çok değerli hemşerilerimizin Saygıyla sevgiyle muhabbetle selamlıyorum Kara kış kapıya dayandı. Türkiye'nin tümünde kar yağışı gözlemleniyor ve birçok Köy yolu da ulaşıma kapanmış vaziyette hem Erzincan'ı mızda hem çevre illerde özelliklede Doğu Anadolu Bölgesi'nde. Biz Erzincan Belediyesi olarak her sene karla mücadele hazırlıklarımızı tamamlıyoruz ve Kışa hazır vaziyette giriyoruz. Almış olduğumuz yeni iş makinalarıyla birlikte 25 tane aracımız kar mücadelesi için hazır. Bunun yanında 3 vardiya çalışacak 300 personelimiz her sene aynı sistem üzerine aynı programlar üzerine hazır vaziyette bekliyor.  Sokaklarımızda ve caddelerimizde  yılda yaklaşık 1500 ton tuz harcaması yapılıyor

Özellikle vatandaşlarımızdan şunu istirham ediyoruz araçlarını Mutlak surette kar çok yağdığı zaman yolların üzerinde ve kaldırım kenarlarında bırakmasınlar eğer yakınlarında arsalar varsa arsalar üzerine çekmeye çalışsınlar ki bizde mücadelemizi yaparken yolları açabilelim. Ayrıca Eğer çok kar yağarsa ileriki günlerde hemşerilerimizden bir istirhamımız  daha var özel araçlarını kullanmamalarını genellikle toplu taşıma araçlarını kullanmalarını öneriyoruz. Bu buzlanmadan kaynaklanan trafik kazalarını azaltmış olacak hem de insanların işlerine okullarına gidiş gelişlerinde daha çok rahatlama sağlayacaktır. Ben tekrar ilgi ve alaka gösterdiğiniz den dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Erzincan Belediyemiz ekipleri ile birlikte gece gündüz 24 Saat kış mücadelesine kar mücadelesine hazır vaziyette hemşehrilerimiz bu konuda rahat olsun. Yeter ki kar yağsın Yeter ki Bereket gelsin bolluk gelsin ki baharın her şey daha bol bereketli olsun. Bu duygu ve düşüncelerle yolda kalmışlara Allah'tan yardım diliyoruz.Tabii şu anda mutlaka aracı yolda kalanlar vardır. Bir an önce yolların açılmasını diliyoruz. devletimizde kar mücadelesi yönünden her sene çok ciddi mücadeleler veriyor.Türkiye'nin her tarafında özellikle Erzincan bölgemizde Kızıldağ ve Sakaltutan Mevkileri Ahmediye Geçidi  gibi yerlerde ciddi kapanmalar oluyor bu aylarda. İnşallah çok ciddi çalışmalarla hemşerilerimizin işlerine ulaşımlarını kolaylaştırmak için devlet olarak ve belediye olarak bizlerde yerelde mücadelemizi devam ettiriyoruz.

YORUM EKLE