Erzincan Belediyesi Mobilde

Erzincan Belediyesi belediyecilik hizmetlerine daha kolay ulaşımı sağlamak için, hem Android hem de IOS işletimli cihazlara uyumlu mobil uygulamasını faaliyete geçirdi.

Erzincan Belediyesi Mobilde

Erzincan Belediyesi’nin faaliyete geçirdiği uygulama ile artık IOS veya Android işletim sistemli cep telefonları kullanılarak zaman ve mekan bağımlılığı olmadan dünyanın her yerinden belediye hizmetlerine ulaşılacak.

ÜCRETSİZ OLARAK İNDİRİLECEK

Mobil uygulama ile vatandaşlar artık Android ve IOS işletim sistemine sahip tabletler ve cep telefonları ile Erzincan Belediyesi’nin genel bilgi ve iletişim bilgilerinden güncel haberlerine, gün içindeki cenaze bilgilerinden  toplu taşıma araçlarının yol  güzergahlarına kadar ulaşabilecekler. Vatandaşlar belediyecilik hizmetlerini artık her an ceplerinde taşıyacaklar. Apple App Store ve Google Play Store’den ücretsiz olarak indirilebilecek.

HER TÜRLÜ BİLGİ VAR

Mobil uygulama ile güncel haberler, duyurular, etkinlikler, ihaleler, e-yayınlar, projeler, meclis kararları, borç sorgulama, evrak, istek şikayet bildirimi ve sorgulaması ve Erzincan Belediyesi’ne ait kurumsal bilgilere istedikleri her yerden rahatlıkla ulaşabilecek. Uygulamadaki E-Belediye linkinden borç bilgileri, tahakkuk bilgileri, arsa rayiç değerleri, inşaat maliyet bedelleri, bina aşınma oranları ve çevre temizlik tarifelerinin bilgilerine ulaşabilecek, tahsilat işlemlerini de buradan yapabilecekler.

BİR FİKRİM VAR LİNKİ

Vatandaşlar artık belediyenin projelerine Bir fikrim var linki ile daha kolay katkıda bulunabilecekler, projelerini ve önerilerini bu linkten Erzincan Belediyesine iletebilecekler.  Uygulamadaki çek gönder linkiyle ise şikayetlerini veya taleplerini fotoğrafla Erzincan Belediyesi’ne ulaştırabilecekler.

VATANDAŞIN İŞLEMLERİNİ HER AN HER YERDE YAPABİLMESİNE OLANAK SAĞLADIK

Mobil uygulamanın faaliyete geçtiği müjdesini haber veren Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, "Erzincan Belediyesi’ni halkın kolay ulaşımına açmak için her tür imkanı kullanıyoruz. Günümüz teknolojisini de takip etmemiz gerekiyor. Hemen hemen herkesin elinde sürekli telefon görüyoruz. Vatandaşlarımızın telefonlarından da kolaylıkla belediyemiz sitesinden işlemlerini yapabilmelerini istiyoruz. Bu nedenle mobil uygulamamızı faaliyete geçirdik. Hem internet sitemizi güncel daha kullanışlı bir hale getirdik hem de mobil uygulamayı faaliyete geçirerek vatandaşın işlemlerini her an her yerde yapabilmesine olanak sağladık " ifadelerini kullandı.

 

YORUM EKLE