banner377

Kayak kursunu tamamlayana öğrenciler sertifikalarını aldı

Erzincan Belediyesi “Haydi, Çocuklar Ergan Dağına” Sloganıyla Sömestre ara tatilinde 10-17 yaş gurubu çocuklara kayak ve snowboard kursu açmıştı.

Kayak kursunu tamamlayana öğrenciler sertifikalarını aldı

Erzincan Belediyesi “Haydi, Çocuklar Ergan Dağına” Sloganıyla Sömestre ara tatilinde 10-17 yaş gurubu çocuklara kayak ve snowboard kursu açmıştı. Başlangıç seviyesinden başlayan kurslar hafta içi verildi. Kursiyerlerin ulaşımı, beslenme ihtiyaçları ve kayak malzemeleri Erzincan Belediyesi tarafından karşılandı.Kursa 280 kişilik bir katılım gerçekleşti ve kursiyerlerin hepsi başarılı bir şekilde kursu tamamladılar. Kursun bitmesiyle birlikte Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy Kursiyer çocuklara katılım ve başarılarından dolayı eğitmenlere ise verdikleri desteklerden dolayı plaket ve sertifika verdi.

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy konuşmasında, “Erzincan Belediyesi olarak sporun her dalına destek verdik. Bu senede kayakta “Haydi, Çocuklar Ergan Dağına” dedik ve bu proje kapsamında 280 evladımıza sömestre tatilinde hem tatil yapsınlar diye hem de kayağı öğrensinler diye bir kurs açtık. Sizlerin içinden dünya şampiyonu çıkmasını istiyoruz. Hiçbir ücret talep etmeden verdiğimiz bu kursla çocuklarımıza tatil hediyesi armağan ettik. Biz her dalda her konuda dünya ile yarış eder hale geldik. Son 17 yılda eğitimde, ulaşımda, sağlıkta, turizmde her şey de artık bir numara olma yolundayız. Kayakta da istiyoruz ki Erzincan dünyaya kendini tanıtsın. Ergan Dağımız var kayak merkezimiz var artık dünya çapında kayak sporcuları yetiştireceğiz onun için şuan sizinle bunun temelini atıyoruz. Erz Erzincan spor kulübümüz kuruldu şimdide kayak kulübü kuracağız sizin gülen gözleriniz her şeyden daha önemli. Erzincan belediyesi hep ilk ilkleri yapıyor sizinle de ilkleri başaracağız. Onun temellerini atıyoruz tekrar katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim yeşil
İbrahim yeşil - 1 yıl Önce

Keşke verilen sertifikalara isim yazılsaydı.İsimsiz sertifikamı olur

SIRADAKİ HABER