Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimi ile başlatılan “Gez-Gör Düzce” programının ilk konukları Düzce Kırım Türkleri Derneği üyeleri oldu.

Hatay’da trafik kazası: 2 yaralı Hatay’da trafik kazası: 2 yaralı

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimi ile başlatılan “Gez-Gör Düzce” programının ilk konukları Düzce Kırım Türkleri Derneği üyeleri oldu.

Dernek üyeleri belediyesinin projelerini yerinde gördü.

Kırım Türkleri Dernek üyeleri belediyenin yatırımlarını yerinde inceledi. Düzce için geliştirilen gezi projeleri dahilinde “Gez-Gör Düzce” başlığı altında önce yerelde daha sonra ulusaldan davetlilerle yapılacak gezilerin belediye girişimi ile yapılacağını söyleyen Başkan Özlü “Biz bu şehri geliştirmek için birçok projeyi aynı anda yürütüyoruz. Her kanalda bu çalışmalarımızdan bahsediyoruz. Bir de hemşehrilerimizi misafir ederek, projelerimizi yakından göstererek anlatmak istedik. İlk konuklarımız, Düzce Kırım Türkleri Derneği üyelerine Düzce’mizde yaptıklarımızı anlattık. Bunu yaparken amacımız; belediyemizin yaptığı hizmetlerin yakından bilinmesini sağlamak, hem tarihi güzelliklerimizi hem de kültür mozaiğimizi farklı bir bakış açısı ile görmeleridir” dedi.

Düzce Kırım Türkleri Derneği’nin üyeleri gezi dahilinde, katı atık ayrıştırma, işleme enerji üretim tesisi, aktarma istasyonu, tıbbi atık sterilizasyon merkezi, sokak hayvanları rehabilitasyon merkezi, itfaiye hizmet binası, bilim merkezi, Konuralp antik kent, mutfak sanatları merkezi, millet kütüphanesi ve millet bahçesini gezdi.