Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi tarafından yürütülen Biz Bize Öğretmen Buluşmaları Projesi çerçevesinde, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün başkanlığında, ilkokul, ortaokul ve lise kurumlarında görev yapan rehberlik ve psikolojik danışmanlık öğretmenleri ile toplantı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, okul rehber öğretmenlerinin özellikle öğrencilerin geleceklerini şekillendirmede ve onları ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirmede son derece önemli olduğunu belirtti. Rehberliğin sadece öğrenciler için değil aslında tüm insanlar için zaruri bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan Gün, günümüzde ise bu ihtiyacın giderek arttığını ifade etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: “Kur’an-ı Kerim bütün insanlığa gönderilmiş bir kitap” Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: “Kur’an-ı Kerim bütün insanlığa gönderilmiş bir kitap”

İl Müdürü Aziz Gün’ün açılış konuşmalarının ardından gönüllü öğretmenler söz hakkı alarak istek, öneri ve örnek etkinliklerini İl Müdürüyle doğrudan paylaşma imkânı buldu. Bu istek ve önerilerin not edilmesinin ardından Gün, bu önerilerden yola çıkılarak problemlerin çözümü adına en kısa zamanda harekete geçileceğini belirtti.