Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde boşanma aşamasındaki eşi Semiha Koca (43) ve 5 yaşındaki kızları H.K.'yi öldüren Yakup Koca (55), ardından intihar girişiminde bulundu.

Olay, Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde meydana geldi. İddialara göre Yakup Koca, boşanma aşamasındaki eşi Semiha Koca ile konuşmak için apartmanın kamelyasına çağırdı. Semiha Koca, 5 yaşındaki kızı H.K.’yi de yanına alarak kamelyaya indi. İkili arasında henüz bilinmeyen bir sebeple başlayan tartışma kısa sürede büyüdü. Tartışmanın alevlenmesi üzerine Yakup Koca, yanında bulundurduğu silahla önce Semiha Koca’ya, ardından da kızı H.K.’ye ateş etti. Daha sonra silahı kendi kafasına doğrultarak intihar girişiminde bulundu.

Olayın hemen ardından çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine polis ve sağlık ekipleri olay yerine sevk edildi. 112 Acil Servis ekipleri, anne ve 5 yaşındaki kızın hayatını kaybettiğini belirledi. Yakup Koca ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Polis, olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlattı.

Ankara’da husumetli iki şahıs arasında silahlı kavga: 1 ölü Ankara’da husumetli iki şahıs arasında silahlı kavga: 1 ölü

Olayın görgü tanıklarından Fatma Erciyes, yaşananları şöyle anlattı: "Önce oyuncak silah sesleri zannettim. Çok gürültülü değildi. O sırada bir kadın düz koştu. Öldüren beyin kız kardeşiymiş sonradan öğrendim. Olay anını da kaydetmek istedim. Korktum bana da silah atar diye. Çardakta oldu olay. İlk önce 1-2 el silah sesi geldikten sonra çocuk sesi duydum 'dur baba yapma' diye. En sonda hanımefendi buraya doğru koşarken bir silah sesi daha geldi. En son beyefendi kendine sıktı. Sonradan gelip baktıklarında hepsi yerde yatıyordu. Hanımefendi sanırım bir ay önce annesinin yanına taşınıyor. Kadın boşanmak istiyormuş ama barıştırmak istemiş aileler. Zaten kız kardeş gelmiş buluşsunlar ve konuşsunlar diye ama kadın katiyen görüşmek istemiyormuş. Komşuları böyle diyor, benim de çok samimiyetim yok. 'Çocuğu son kez göreyim' demiş ve aşağıya indirmiş. Olay böyle gerçekleşmiş. Silahla gelmiş. Kız kardeşi de silahla geldiğini biliyormuş ama ona rağmen barıştırmak istemiş. İlk önce eşine sıkmış. Sonra çocuğuna ve kendisine sıkmış. Kadının vefat ettiğini duydum ve çocuk da cansız yatıyordu. Çocuk yerde, kadın kamelyada yatıyordu. 5 ile 6 yaşlarında bir çocuktu. Bitmek üzere olan bir evlilikmiş. Ya benimsin ya kara toprağın diyerek her zamanki gibi kadın cinayeti."

Kaynak: iha