Aydın’ın Buharkent ilçesinde yerel seçimlerde belediye başkanı adayı olan Demokrat Partili aday Fatih Yıldırım, seçim startını meslektaşları ile buluşarak verdi. Buharkent Birlik Kooperatifi ve Buharkent Şoförler Odası üyeleri ile buluşan Yıldırım’a bugüne kadar olan hizmetlerinden dolayı ’Teşekkür plaketi’ verildi.

Buharkent Birlik Kooperatif Başkanı Muammer Yaren ve Buharkent Şoförler Odası Başkanı İbrahim Emere’nin ev sahipliğinde şoför esnafı ile bir araya gelen Buharkent Belediye Başkan Adayı Fatih Yıldırım’a 12 yıl başkanlık görevini yürüttüğü ve belediye başkanı adaylığı nedeniyle görevi devrettiği üyelerden tam destek geldi. Başkan Adayı Yıldırım’a hizmetlerinden dolayı bir de plaket takdim edilirken kendisine olan desteğe teşekkür eden Yıldırım, Buharkent için ‘birlik’ çağrısı yaptı.

Buharkent Birlik Kooperatif Başkanı Muammer Yaren ve Buharkent Şoförler Odası Başkanı İbrahim Emere, yaptıkları konuşmalarda 12 yıl kendilerine hizmet veren ve önemli projelere imza atan önceki dönem başkanları Fatih Yıldırım’a ‘başarı’ dileyerek yanında yer alacaklarını ifade ettiler.

Erzincanlı polis memuru son yolculuğuna uğurlandı Erzincanlı polis memuru son yolculuğuna uğurlandı

“Gücüme güç olacaksınız”

Meslektaşlarının gösterdiği ilgiden oldukça memnun kaldığını belirterek teşekkür konuşması yapan Başkan Adayı Fatih Yıldırım, yerel seçim sürecine girdiklerini ifade ederek: “12 yıl boyunca birlikte çalıştık. Görev süremizde gerek desteklerinizden gerek inancınızdan dolayı hepinize tek tek teşekkür ederim. Görev süremizde kırdığımız arkadaşımız varsa hakkını helal etsin. Elimizden geldiğince kooperatif içinde, kooperatifin geleceği doğrultusunda adımlar attık. Doğru bildiğimizden şaşmadık. Anlımızın akıyla da görevi devrettik. Kongre süreci geçti, kooperatifte bunlar doğaldır, olabilir. Ama önümüzdeki yerel seçimde geçtiğimiz dönemlerde çektiğimiz sıkıntıları kimse unutmasın. Zamanında M plakalarla Nazilli’ye servis yapıyorduk, ilçe içerisindeki kargaşadan dolayı esnaf olarak hem sizler sıkıntı çektiniz hem vatandaş sıkıntı çekti. Birleşme sırasında kooperatif için yaptığımız birleşmelerde üstümüzde baskılar vardı, araçlarımız bağlandı. Çekmediğimiz çile kalmadı. Çektiğimiz her çilede geleceğin kutsallığına inanarak mücadele verdik. Kendi çizgimizi bozmadık. Sizlerin geleceği hususunda ne gerekiyorsa yaptık, hiçbir fedakarlıktan çekinmedik. Kimseye de laf ettirmedik. Onun için yerel seçim sürecinde hepinize benim inancım tam. Bugüne kadar nasıl beraber geldiysek önümüzdeki yerel seçimde de hep beraber çıkacağımıza inanıyorum. Sizlerden ricam Buharkent’teki dedikoduların önünü kapatalım. Kooperatif seçimlerinde de bize oy vermeyenler vardı, kimseye bir şey demedik. Herkesin doğal hakkı, yanımda olan sahada olsun. Gelecek bekliyorsanız, Buharkent, bugünden daha ileriye gitsin istiyorsanız çıkan dedikoduların hiç birisine itibar etmeyin. Seçim sürecinde bir sürü şey çıkacaktır. Buharkent’te hepimiz birbirimizi biliyoruz. Biz safları ne kadar sıklaştırırsak emin olun o kadar başarılı olacağız. Kooperatif için de büyük fırsat bu, kaçırmayın bu fırsatı. Kazanamaz gibi algılarla baskı altına almaya çalışıyorlar, bunlara kanmayın. Bizim hiçbir sorunumuzda muhalefet yanımızda olmadı. Bugün iktidara ne kadar yükleniyorsak muhalefete de o kadar yüklenmemiz lazım. Eğer bu kooperatif var olacağım diyorsa açıkça sahada olacak. Ben hepinize inanıyorum, bu kooperatif nasıl birlik-beraberlik gösterdiyse bundan sonra da bu ilçede aynı birlik beraberliği sağlamak için mücadele edecek. Bundan sonra da sizin benim için yapmış olduğunuz çalışmalarda başınızı öne eğdirmeyeceğim” diyerek meslektaşlarından destek istedi.