Aydın’ın Buharkent ilçesinde Cumhuriyet’in 100. yılına özel oluşturulan “100. Yıl Cumhuriyet Ormanı” için hazırlanan fidanlar toprakla buluşturuldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde Cumhuriyetin 100. yılına özel 2023 farklı yerde milyonlarca fidan toprakla buluşturuldu. Bu çerçevede ülke genelinde olduğu gibi Aydın’ın Buharkent ilçesinde de kurulan “100. Yıl Cumhuriyet Ormanı” için ağaç dikim etkinliği gerçekleştirildi. Kamilpaşan Mahallesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte hazırlanan ağaç fidanlarının dikimi yapılarak geleceğe nefes olundu.

Buharkent Kaymakamı Cuma Omurca’nın da katılımıyla gerçekleştirilen dikim etkinliğine ise katılım yoğun olurken, etkinlik öncesinde kısa bir konuşma yapan Omurca; "Öğrencilerimiz ve vatandaşlarımızın katılımıyla 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü vesilesiyle ülkemizin geleceğine nefes olmak için fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile düzenlenen 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nü kutluyor, böyle önemli ve güzel bir projede yer almaktan büyük memnuniyet duyuyorum" dedi.

81 ilde 2023 farklı noktada ve aynı anda gerçekleştirilen “Geleceğe Nefes Ol” fidan dikim kampanyasına ilişkin konuşan Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol ise “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve Nazilli Orman İşletme Müdürlüğü Sarıcaova Orman İşletme Şefliği organizasyonuyla Buharkent’te gerçekleştirdiğimiz 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nü kutluyor, böyle önemli ve güzel bir projede yer almaktan büyük memnuniyet duyuyorum., dikeceğimiz fidanların hayırla vesile olmasını temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

Buharkent Millet Bahçesi Çağlayan Dere etrafında gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğe Buharkent’te öğrenim gören öğrencilerinin yanı sıra vatandaşlarda destek verirken, dikilen fidanlara can suyu verildi.