Ordu’nun Kabadüz ilçesinde bulunan Çambaşı Yaylası’nda, hayırsever iş insanı Ziya Bayhan tarafından Sağlık Bakanlığı’na bağışlanarak Sağlık Evi’ne dönüştürülen hizmet binası açıldı.

Törende bir konuşma yapan Kaymakam Yasin Şahin, hayırsever iş insanı Ziya Bayhan’a teşekkür ederek, “Çambaşı Yaylamız, kış turizminin gelişmesi adına önemli bir turizm potansiyelini bünyesinde barındırıyor. 500’e yakın konaklama kapasitesiyle yaylamızın özellikle havalimanına 58 kilometre mesafe yakınlığıyla, karayolumuzun bitmesiyle birlikte daha önemli hizmetlerin buraya geleceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Dursun Tüzün, Ordu’da hayırsever vatandaşlar tarafından sağlık yatırımlarına bir çok bağışta bulunulduğunu belirterek, hayırsever iş insanına vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür etti.

İş insanı Ziya Bayhan ise, “Böyle bir hizmete vesile olduğum için Allah’ıma şükür ediyorum. Vatanımıza, milletimize hayırlı olsun. Buranın ayakta kalmasını istiyorum. Böyle hayır işlerinin de çoğalmasını istiyorum. Allah’ım herkese nasip etsin” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Muammer Erol ve Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya tarafından hayırsever iş insanı Ziya Bayhan’a plaket takdim edildi. Daha sonra Vali Muammer Erol ve Ziya Bayhan tarafından devir protokolü imzalandı. İlçe Müftüsü Davut Kapıcıoğlu tarafından dua edilmesinin ardından protokol üyeleri açılış kurdelesini kesti. Vali Muammer Erol, açılışı gerçekleştirilen Sağlık Evi ve 112 İstasyonu’nun hayırlı olmasını dileyerek, beraberindekilerle bina içerisinde incelemelerde bulundu.

Ziya Bayhan Sağlık Evi ve 112 İstasyonunun açılış programına ayrıca AK Parti Ordu Milletvekili İbrahim Ufuk Kaynak, Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Dursun Tüzün, İlçe Jandarma Komutanı Serkan Akgöl ve vatandaşlar katıldı.

Açılış öncesi Çambaşı Yaylasında bulunan esnaf ve vatandaşları selamlayan Vali Muammer Erol, hal ve hatırlarını sorarak, bereketli kazançlar diledi.

Yapımı tamamlanan oteli inceledi

Vali Muammer Erol, açılış töreni sonrası Çambaşı Kayak Merkezi’nde yer alan turizm tesisinde incelemelerde bulunuldu.

İş insanı Cem Şenocak, 1800 rakımlı Çambaşı Yaylası’ndaki 2019 yılında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in öncülüğünde yapımına başlanan 80 oda kapasiteli otel inşaatı hakkında Vali Muammer Erol’a bilgi verdi.