Bakan Uraloğlu’ndan Erzurum’a hızlı tren müjdesi Bakan Uraloğlu’ndan Erzurum’a hızlı tren müjdesi

Manisa'da MHP'nin önemli isimlerinden biri olan ve Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Şehzadeler Belediyesi Meclis Üyesi olarak görev yapan eğitimci Mehmet Güzgülü, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Mehmet Güzgülü'nün cenaze namazı, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in de katılımıyla kılındı ve dualarla toprağa verildi.

69 yaşındaki Mehmet Güzgülü, yaklaşık 3 hafta önce lösemi teşhisiyle Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesine kaldırılmıştı. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybeden Güzgülü, Hatuniye Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze namazına CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa Vali Vekili Aydın Memük, eski bakanlardan Rıza Akçalı, CHP Manisa Milletvekilleri Bekir Başevirgen ve Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, önceki dönem Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, siyasi parti temsilcileri, ailesi, dostları ve çok sayıda vatandaş katıldı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve Cengiz Ergün’ün omuzlarında camiden çıkarılan Güzgülü’nün naaşı, Kırtık Mezarlığı'nda dualarla toprağa verildi.

Mehmet Güzgülü'nün eşi Esin Güzgülü, cenazede taziyeleri kabul etti. Özel'in teyzesinin kızı olan Esin Güzgülü, cenaze boyunca oldukça üzgündü.

Mehmet Güzgülü, Manisa Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi'nde 30 yıldan fazla süreyle meclis üyeliği yapmış, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekilliği, Başkan Danışmanlığı ve Manisa BBSK Başkanlığı görevlerinde bulunmuştu. 31 Mart Mahalli İdari Seçimlerinde MHP’den Şehzadeler Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçilen Güzgülü, Esin Güzgülü ile evli ve bir çocuk babasıydı.

Kaynak: iha