09.04.2016, 20:40

Çimen'e Çimen'e Metin Çimen'e. .

Çimen'e Çimen'e Metin Çimen'e. .
Rabbim muhabbet eylesin..
Daha evvel rızasını alarak isim vermeden paylaştığım bir yazının kahramanı idi o, olay o zaman için bana göre hakkın iadesi bu güne göre bir nevi zandan kurtuluş ve helallik imiş şöyle ki..
Efendim yıl 1998 28 Şubat sonrası biz emniyette bakım onarım yapıyoruz bir gün istihbarat müdürünün odasına girdim Metin abi içeride.
-abi hayırdır dedim
-Sen burda nedisen dedi kalktı gitti.
Efendim o zamanlar ortam gergin herkes muhbir di, o hareket bana yahu metin abi sende mi dedirtti. O günden sonra ben Metin abiye sürekli mesafeli durdum..
Yıl 2015 Haziran ayı Cuma namazlarımı genelde Barbaros Camii'nde kılıyorum caminin bitişiğindeki ilkokul da bir akrabam idareci oturalım öyle git dedi olur abi dedim.
Biz odada otururken Metin abi elinde iki bardak çay geldi hemen sözü girdi.
-Gardaş benim sana gecikmiş 17 yıllık teşekkür borcum var.
-Abi hayırdır dedim.
-Gardaş sen beni emniyette görmüştüm hatırladın mı? (Unutmadım ama hayır abi dedim)
-Beni o zaman emniyete aldılar öyle yerlere gittim ki nerede olduğumu şaşırdım sen geldin abi nedisen dedin o anda aklım başıma geldi bende kaçtım.
Nereden bileyim Metin abi bizden zannın teviri ve helallik alırmış.
Herkeste farklı bir yeri olan rengimize hakkımızı helal edip hatıralarda anılıp inşallah mahşerde aynı sancak altında buluşmak dileği ile veda ediyoruz..
Allah rahmet merhamet ve muhabbet eylesin.
Çimen'e Çimen'e Metin Çimen'e.
Yorumlar (1)
Mehmet Topal 5 yıl önce
'zor zamanda, dava adamı olmak zor idi.saysan sayılır idi belki.metin de kahramanlardandı.mekanı cennet olsun.dostlara selam olsun.
banner547
2
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@