Erzincan Üzümlü'de gençlerin bir araya gelip kurduğu Erzincan'ın Üzümlü ilçesindeki (ÜSYEDÜzümlü Sosyal Eğitim ve  Ekonomik Yönden Geliştirme Derneği gönüllü kadınlar deprem bölgesine fırında yaptıkları keteleri deprem bölgesine gönderiyor.

Erzincan'nın Üzümlü İlçesinde pişirdikleri keteleri yetkililere teslim eden Üzümlü Sosyal Eğitim ve  Ekonomik Yönden Geliştirme Derneği Başkanı Semet Kalkan, "Erzincan'ın Üzümlü ilçesindeki (ÜSYED)  Üzümlü Sosyal Eğitim ve  Ekonomik Yönden Geliştirme Derneği aracılığıyla gönüllü kadınların emeği ve desteğiyle deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere bin adet yöresel Cimin ketesini sıcacık fırınlarda pişirip bir kısımını Üzümlü de misafir ettiğimiz depremzedelere bir kısmınıda deprem bölgelerine ulaşımı sağlanıyor.

Diğer yandan üretimimize devam edip  gönderime hazırladık. Hem uzun ömürlü olması hem de tüketiminin kolay olması sebebiyle  bu amaca yöneldik. Elimizden geldiği kadar onlara ulaşmaya ve onların yüzündeki ufacık bir tebessüme vesile olmaya kendimize ÜSYED olarak amaç edindik. Bize gelen geri dönüşlerin, bu işte doğru yolda olduğumuzu ve insanlara bir nebze de  olsa dokunabilmek bizim en büyük motive kaynağımızdır. İlk olarak bölgesel olarak başlayan derneğimiz olarak birçok yere bu zor günlerde el uzatabildiğimiz için gurur duyuyoruz" dedi.