Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, göreve geldikleri ilk günden bu yana kendilerine şiar olarak belirledikleri “ortak akıl arayışına” aralıksız devam ettiklerini söyledi.

Gerek üniversite mensupları gerekse dış paydaşlarla gerçekleştirdikleri fikir alışverişlerinin faydasını her alanda gördüklerini ifade eden Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, bu çerçevede bir araya geldikleri Araştırma Hastanesi yönetim ekibinden yapılan çalışmalar, hastanenin güncel durumu ve aynı zamanda yapılması planlanan çalışmaların bilgisini alarak ihtiyaç duyulan noktalara yönelik gereken adımların atılması için notları aldıklarını dile getirdi.

Çomaklı, daha sonra sözlerine şöyle devam etti, “Toplantı kapsamında sadece şehrimizin değil, bölgemizin ve çevre ülkelerin de şifa kaynağı olan gözbebeğimiz Araştırma Hastanemizin, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da önceliğimiz olmaya devam edeceğini vurguladık. Hastanemizde gerçekleştirdiğimiz toplantının ardından, tamamıyla yenilenme sürecinde olan Kemik İliği Nakil Ünitesinde devam eden inşaat çalışmalarını yerinde inceledik. Şifa bekleyen hastalarımıza daha modern bir alan oluşturmak için ünitemizde devam eden yapım çalışmalarını en kısa sürede bitirip hizmete başlayacağız.” şeklinde konuştu.