Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı kutlama etkinlikleri çerçevesinde, Denizli bünyesindeki resmi ve özel bütün eğitim kurumlarında “Cumhuriyetimizin 100. Yılından Geleceğe Bakış” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenlendi.

Cumhuriyetimizin 100. Yılından Geleceğe Bakış konulu ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde yapılan yarışmalara katılan ve dereceye giren eserlerden oluşan sergi açılışı İl Milli Eğitim Müdürlüğü fuaye alanında gerçekleştirildi. Resim sergisi açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan, Eğitim Müfettişleri Başkanı Ethem Günay, il milli eğitim müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan, “Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlamaları çerçevesince Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda ve kurumlarda yüzlerce etkinlik gerçekleştiriyor. Bu etkinliklerden bir tanesi de bugün açılışını gerçekleştirdiği “Cumhuriyetimizin 100. Yılı Resim” sergisi oldu. Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan, “Bu serginin en önemli amacı Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında öğrencilerin geleceğe bakışlarını görmek, tarihimizden alacakları ilhamla geleceğe umutla bakmalarına katkı sağlamaktır. Bu serginin bir diğer amacı da öğrencilerimizin bu güzel eserlerinin hem bizler hem de gün içerisinde sergiyi ziyarete gelecek olan akranları tarafından görülmesini sağlamak oldu. Serginin hazırlanmasında görev alan İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi, Güngör Aslan Anadolu Lisesi ve Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi İdareci, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyorum” dedi.

19 İlçe genelinde ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde sergi gerçekleşti

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan konuşmasının ardından Cumhuriyetimizin 100. Yılı Resim Sergisi açılış kurdelesini öğrencilerle birlikte keserek sergideki birbirinden değerli eserleri gezdi. “Cumhuriyetimizin 100. Yılından Geleceğe Bakış” konulu resim alanında 19 İlçe genelinde ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde gerçekleştirilen yarışmalarda ilçesinde dereceye giren eserler İl Değerlendirme Komisyonu tarafından da değerlendirilerek il dereceleri belirlendi. Sergide resim yarışmasına katılan öğrencilerinin 28 eseri sergilendi. Bunlardan 9 eser ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere İl’de dereceye girerek birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülü almaya hak kazandı. İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen Cumhuriyetimizin 100. Yılı Resim Sergisinde Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencilerinin Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlama etkinlikleri kapsamında hazırladıkları 1923 den günümüze temalı 52 eserden oluşan resimler yer aldı.