Hatay Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat'ta yaşanan deprem felaketinin ardından il genelinde gerçekleştirdiği çalışmaların yanı sıra eğitim kurumlarında meydana gelen hasarların onarımına da destek veriyor.

HBB Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler, yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte öğrencilerin daha güvenli ve rahat bir öğrenme ortamına sahip olmalarını sağlamak amacıyla il genelindeki okul binalarının bakım ve onarımını tamamladı.

Hatay genelinde toplam 30 okulda gerçekleştirilen çalışmalar içerisinde okul binalarının iç ve dış cephelerinin boyanması, çevre düzenlemesi, çatı tadilatı, su depolarının ve zarar gören alanların bakım onarımları bulunuyor.

Denizli’de Dünya Yaşlılar Günü kutlandı Denizli’de Dünya Yaşlılar Günü kutlandı

Ayrıca, öğrencilerin güvenliğini sağlamak için Ulaşım Daire Başkanlığı ekipleri, okul önlerindeki yaya geçidi yol çizgilerini yeniledi ve trafik levhalarında düzenlemeler gerçekleştirdi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, eğitim kurumlarına verdiği desteği sürdürerek, depremin olumsuz etkilerini en aza indirmek ve öğrencilerin eğitimlerine kesintisiz devam etmelerini sağlamaya devam ediyor.