Turgutlu Belediyesinin katkılarıyla Deve Güreşleri yapılacak. Sinirli Mahallesi Deve Güreşi Alanı’nda düzenlenecek güreşler, 4 Şubat Pazar günü saat 09.00’da başlayacak.

Turgutlu Belediyesi, geleneklerin ve ata sporların yaşatılması adına etkinlik ve organizasyonlara destek olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Turgutlu Belediyesinin katkı ve destekleriyle kentte bu yıl 2’nci kez Deve Güreşleri yapılacak. Sinirli Mahallesinde gerçekleştirilecek Deve Güreşleri’nde şehir içi ve şehir dışından 100’den fazla pehlivan deve katılacak.

Ücretsiz olacak deve güreşlerine katılmak isteyenler için ring seferleri düzenlenecek. 4 Şubat Pazar günü saat 09.00-11.00 saatleri arasında Orta Park Saat Kulesi önünden ücretsiz ring seferleri yapılacak.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Deve güreşleri, Turgutlu’muzun ve bölgenin sevilen, rağbet görülen etkinliklerinden bir tanesi. Turgutlu Belediyesi olarak vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği bu tarz etkinliklere katkı sunmaya önem veriyoruz. Pazar günü Sinirli Mahallemizde belediyemiz katkılarıyla düzenlenecek Deve Güreşleri’ne tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum” dedi.