Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma gününün 109. yıl dönümü dolayısıyla program düzenlendi.

Program, İlçe Emniyet Amirliği binasının bahçesinde Atatürk anıtına Kaymakamlık ve Belediye çelenklerinin koyulmasıyla başladı, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Şehit Bilal Dicle Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu Konferans Salonunda devam eden törende, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu, Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasından sonra birçok öğrenci tarafından şiirler okundu.

Günün anlam ve önemini belirten oratoryo ve slayt gösterisi sunuldu. Çanakkale Mektupları okundu, tiyatro ve işaret dili gösterisi yapıldı.

Program, Çanakkale türkülerinin seslendirilmesiyle sona erdi.

Programa; Dicle Kaymakamı Kadir Yurdagül, Dicle Cumhuriyet Başsavcısı Akile Erol, Dicle Belediye Başkan Yardımcısı Sıddık Altuğ, Dicle İlçe Jandarma Komutanı Ali Alp, İlçe Emniyet Amiri Ömür Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sabır, birçok kurum amiri, öğretmen ve öğrenci katıldı.