banner377

Kulp’ta kapatılan iş yeri çalışanlarına nakdi destek yardımı

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN YAYINLANAN GENELGE KAPSAMINDA DİYARBAKIR'IN KULP İLÇESİNDE KAPANAN KAHVEHANE, İNTERNET KAFE, KAFETERYA VE ÇAY EVLERİNDE ÇALIŞAN KİŞİLERE NAKDİ YARDIM YAPILDI.

Kulp’ta kapatılan iş yeri çalışanlarına nakdi destek yardımı

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde kapanan kahvehane, internet kafe, kafeterya ve çay evlerinde çalışan kişilere nakdi yardım yapıldı.

Kulp’ta ticari faaliyet yürüten kahvehane, internet kafe, kafeterya ve çay evlerinin korona virüsle mücadele kapsamında kapanması nedeniyle işsiz kalan çalışanlara Kulp Kaymakamlığı tarafından nakdi yardım yapıldı. Konu ile ilgili konuşan Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Gözlet, "Korona virüsle mücadele kapsamında kapanan Kahvehane, kıraathane, internet kafe, kafeterya ve çay evleri çalışanlarına 500 bin lira nakdi destek sağladık. Bu kapsamda tespit edilen 117 vatandaşımıza nakdi desteğimizi verip, personellerimizin inceleme çalışmalarından tespit edilecek vatandaşlarımıza desteğimiz devam edecektir" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER