Son Dakika

Düzce’de 319 anneye 138 bin lira ödeme yapıldı

ÇOCUK PARASI OLARAK DA BİLİNEN DOĞUM YARDIM PARASI YENİ DOĞUM YAPMIŞ ANNELERE MADDİ DESTEK KAPSAMINDA ÖDEME YAPILIYOR. DÜZCE'DE DE EKİM AYI İÇERİSİNDE 319 ANNEYE MADDİ DESTEK ÖDEMESİ YAPILDI.

DÜZCE 03.11.2020, 11:30
Düzce’de 319 anneye 138 bin lira ödeme yapıldı

DÜZCE (İHA) – Çocuk parası olarak da bilinen doğum yardım parası yeni doğum yapmış annelere maddi destek kapsamında ödeme yapılıyor. Düzce’de de Ekim ayı içerisinde 319 anneye maddi destek ödemesi yapıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 15 Mayıs 2015 tarihinde başlatılan doğum yardımları doğan veya doğacak her bir çocuk için bir kereye mahsus anneye ödeme yapılıyor. Doğum yardımı anne ve babanın her ikisinin de sağ ve Türk vatandaşı olması halinde anneye yapılıyor. Anne doğumda vefat ederse, ödeme bu sefer Türk Vatandaşı olan baba üzerinden gerçekleştiriliyor. Düzce’de Ekim ayı içerisinde 319 doğum yapan anneye maddi destek sağlandı. Buna göre doğum yapan annelere toplam 138 bin lira ödeme sağlandı. Düzce Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zeki Yıldırım yaptığı açıklamada, “Doğum yapan annelerimize Mayıs 2015’den beri bakanlığımız nezdinde maddi destek sağlamasını yapıyoruz. Ekim ayı içerisinde 319 anneye 138 bin TL’lik bir ödeme gerçekleştirdik. 2020 yılı içerisinde de gerekli şartları yerine getiren annelerimize ödemelerimiz devam edecek” dedi.

Yorumlar (0)
26
az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@