Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (EBYÜ) 2023-2024 Akademik Yılı mezunları, düzenlenen mezuniyet töreniyle coşkuyla uğurlandı.

Yalnızbağ Yerleşkesi Amfi Tiyatro alanında gerçekleştirilen 2023-2024 Akademik Yılı mezuniyet töreni, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarında öğrenim gören ve mezuniyet sevinci yaşayan öğrencilerin geçişiyle başladı.

İzzetpaşa Mahallesi Muhtarı Mehmet Yeter’den Öğrencilere Teşekkür ve Teşvik İzzetpaşa Mahallesi Muhtarı Mehmet Yeter’den Öğrencilere Teşekkür ve Teşvik

2023-2024 Akademik Yılı mezuniyet töreninde konuşma yapan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, mezun olan tüm öğrenciler ve onların mezuniyetleriyle gurur duyan ailelerin sevinç ve mutluluğunu paylaştığını belirtti.

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu ise mezun olan tüm öğrencileri tebrik ederek, “Sizinle beraber aynı hizada yürüyen bir büyüğünüz olarak sizlere tek tavsiyem insan olmak ve insanca yaşamak için önderiniz, yol göstericiniz, sevgi ve iyilik olsun. Yolunuz bahtınız açık olsun." dedi.

Protokol konuşmalarının ardından mezuniyet andını hep bir ağızdan okuyan mezunlar, keplerini havaya atarak, mezuniyet sevincini birlikte yaşadılar.

Kaynak: iha