banner377

Yasaklara uymayarak açık olan iki işletme mühürlendi

EDİRNE'NİN KEŞAN İLÇESİNDE KORONA VİRÜSLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN YASAK KARARLARINI İHLAL EDEN İŞLETMELER MÜHÜRLENDİ. MÜHÜRLENEN İKİ İŞLETMEYE İDARİ PARA CEZASI UYGULANIRKEN SAHİPLERİ HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI.

Yasaklara uymayarak açık olan iki işletme mühürlendi

Edirne’nin Keşan ilçesinde korona virüsle mücadele kapsamında alınan yasak kararlarını ihlal eden işletmeler mühürlendi. Mühürlenen iki işletmeye idari para cezası uygulanırken sahipleri hakkında soruşturma başlatıldı.

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine ‘korona virüs tedbirleri’ olarak gönderdiği ek genelgeyle 16 Mart saat 00.00 itibariyle umuma açık istirahat ve eğlence yerlerini geçici bir süreliğine durdurulmasına karar verdi. Genelgenin yayılmasının ardından Keşan genelinde kahvehaneler ve kıraathaneler kapandı. Ancak bazı iş yeri sahipleri yasakları delmeye devam etti.

Keşan’da bu gibi yerlerin durumlarını denetleyen zabıta ve polis ekipleri ilçede yasaklara uymayan işletmeleri belirledi. Bu kapsamda korona virüs pandemisi ile ilgili yasaklara uymayan iki işletme mühürlenerek, adli ve idari işlem yapıldı.

Aynı şekilde yasaklamalara uymayan kişiler hakkında da adli ve idari cezalar uygulandı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER