Aydın’ın Efeler ilçesindeki çiftçi kadınlar, vahşi sulamayı en aza indirmek hedefiyle hayata geçirilen basınçlı sulama sistemi ile ilgili aldıkları kursla suyun verimli kullanılmasını öğreniyor.

Efeler İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde kadın üreticilere yönelik basınçlı sulama sistemi kursu düzenlendi. İlçe genelindeki kadın üreticilerin katıldığı kursta, vahşi sulamanın önüne geçmek ve suyun daha verimli kullanılmasını sağlamak hedefiyle hayata geçirilen basınçlı sulama sisteminin kullanımı ve önemi anlatıldı. Efeler İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Esen’in de katıldığı kursta kadın üreticiler hem bilgilendirildi hem de vahşi sulamanın zararlarını öğrendi.

Afyonkarahisar’ın yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu Afyonkarahisar’ın yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu

Eğitimler ile ilgili Efeler İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “İlçe Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile açmış olduğumuz, kadın üreticilerimizin katılımcı olduğu Basınçlı Sulama Sistemleri konulu kursumuz devam ediyor. Vahşi sulamanın tarımsal sulamadaki payını en aza indirmek temel hedefimiz” ifadeleri yer aldı.