Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, Ankara Etimesgut Havalimanı’nda kapılarını ziyaretçilerine açtı. Ege Üniversitesi standı teknoloji meraklılarının yoğun ilgisinin yanı sıra, özel ve kamu kurumlarının temsilcileri tarafından da ziyaret ediliyor.

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST Ankara’da Ege Üniversitesi standı yoğun ilgi görüyor. Ege Üniversitesi standına gösterilen yoğun ilgiden memnuniyet duyduklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitemizin paydaşları arasında yer aldığı TEKNOFEST organizasyonu yenilikçi teknolojinin geliştirilmesi konusunda başat rol üstleniyor. Hem ulusal hem uluslararası boyutta işlevi bulunan festivalin sürdürülebilir hale geldiğini her geçen gün gelişerek ilerlediğini müşahede ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan Milli Teknoloji Hamlesi vizyonunun bir göstergesi olan TEKNOFEST organizasyonun toplumun tamamı tarafından sahiplendiğini gururla izliyoruz. TEKNOFEST Ankara, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında ‘Sen Geleceksin’ mottosu ile düzenleniyor. Başkentimizde kapılarını açan dünyanın en büyük festivalinde, tam akreditasyona sahip, öğrenci odaklı, atıştırma üniversitemizin standı bilim ve teknoloji meraklıları tarafından yoğun ilgi görüyor. Öğrenci ve öğretim üyelerimizden oluşan güçlü takımlarımız, yenilikçi projelerini ziyaretçilere anlatıyor” diye konuştu.

“Bilimsel ekosistemimizin çıktılarını halkımızla buluşturuyoruz”

Türk Telekom Bulut Bilişim Kampı için başvurular başladı Türk Telekom Bulut Bilişim Kampı için başvurular başladı

Ege Üniversitesinin fuara özel çalışma gurupları kurarak hazırlandığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Bu sene güçlü bir ekiple burada yerimizi aldık. 64 takımımızdan 23’ü finallerde yarışma hakkı kazandı. Bilimsel ekosistemimizin çıktılarını hem bilim dünyası ile hem de halkımızla buluşturuyoruz. Üniversite üst yönetimi olarak bundan önceki organizasyonlarda olduğu gibi bu etkinlikte de gençlerimizi yalnız bırakmıyor heyecanlarına ortak oluyoruz. Ülkemizin en köklü yükseköğretim kurumlarından birisi olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde belirlenen, ülkemizin bilim ve teknoloji politikalarının yol haritasını ortaya koyan Milli Teknoloji Hamlesi vizyonuna başta öğrencilerimiz ve akademisyenlerimiz olmak üzere tüm birimlerimiz ve paydaşlarımızla aralıksız katkı sunmaya gayret ediyoruz, araştırma geliştirme ve inovasyon çalışmalarımızı artırarak sürdürüyoruz. Nitelikli çalışmaları ile yarışan üniversitemiz takımları başta olmak üzere tüm ekiplere başarılar diliyorum” dedi.