banner377

Erzincan'da karne heyecanı

Erzincan’da, 269 okulda öğrenim gören 41 bin 801 öğrenci karne alarak, 2 hafta sürecek yarıyıl tatiline girdi.

Erzincan'da karne heyecanı

Sömestir tatili dolayısıyla 41 bin 801 öğrencinin karne aldığı Erzincan'da da Sosyal Bilimler Lisesi ve Ziya Gökalp İlkokulu'nda karne dağıtım törenleri yapıldı. Törenlere katılan Vali Yardımcısı Fatih Acar, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ve İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, öğrencilere karnelerini verdi.

Vali Yardımcısı Acar, Ziya Gökalp İlkokulu'nda 1. sınıf öğrencilerine hitaben yaptığı konuşmada, eğitimin önemine işaret ederek "Hayatınızın ilk karnesini aldınız, daha yolun başındasınız, sizlere başarılar diliyorum. Sizlere tavsiyelerimiz okuyacağınız zaman kitap okuyun, oyun oynayacağınız zaman oyun oynayın." dedi.

Başkan Başsoy da çocuklara tatillerini Ergan Dağı Kayak Merkezi'nde geçirmelerini tavsiye ederek karın tadını çıkarmalarını istedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Gül ise kentte toplam 2 bin 483 derslikte 3 bin 434 öğretmenin 41 bin 801 öğrenciye eğitim ve öğretim verildiğini aktararak şunları söyledi:

"Yaklaşık dört ay süren fedakarlık, koşuşturma ve azim dolu bir dönemi daha geride bırakmanın ve tüm bu çalışmaların karşılığı olan karne heyecanınıza yürekten katılıyorum. Karnelerde yer alan notlar yalnız öğrencilerin durumunu değil, genel olarak hepimizin eğitimdeki çabalarını gösterir. Bu sebeple düşük notlardan sadece öğrencilerimizi sorumlu tutmak, çözüme ulaşmak yerine sorunun devamına yol açar. Velilerden beklentimiz öğrencilerinizin karnelerinde karşılaştıkları durum ne olursa olsun çocuklarına duyduğu güveni ve desteği esirgememeleri."

AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER