banner377

MEB: “EBA’nın altyapısını 18 milyon öğrencinin eş zamanlı kullanımı için geliştirmeye devam ediyoruz”

TÜRKİYE’DE KORONAVİRÜS (KOVİD-19) NEDENİYLE OKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLMESİYLE BİRLİKTE BAŞLAYAN UZAKTAN EĞİTİMLE İLGİLİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI (MEB), AÇIKLAMALARINA BİR YENİSİNİ EKLEDİ.

MEB: “EBA’nın altyapısını 18 milyon öğrencinin eş zamanlı kullanımı için geliştirmeye devam ediyoruz”

Türkiye’de korona virüs (Kovid-19) nedeniyle okullarda yüz yüze eğitime ara verilmesiyle birlikte başlayan uzaktan eğitimle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), açıklamalarına bir yenisini ekledi.

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) internet portalına erişim sıkıntısıyla ilgili gelen şikayetleri değerlendiren MEB, sorunun sisteme eş zamanlı olarak yüklenilmesinden kaynaklandığını belirtti. Konuya ilişkin MEB tarafından yapılan açıklamaya göre, EBA’nın mevcut alt yapısının 18 milyon öğrencinin eş zamanlı kullanımı için geliştirme çalışmalarının devam edildiği bildirildi.

MEB tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“EBA internet portalına erişim sıkıntısıyla ilgili şikayetler, sisteme eş zamanlı olarak yüklenilmesinden kaynaklanıyor. EBA’nın mevcut sistem altyapısını 18 milyon öğrencimizin eş zamanlı kullanımı için geliştirmeye devam ediyoruz. eba.gov.tr kullanım saatleriyle ilgili öğrencilerimiz için saatlik bir program hazırlandı. Bu süreçte internet portalımızın sadece ders tekrarı ve anlaşılmayan konularla ilgili desteğe ihtiyaç duyulduğunda ziyaret edilmesini rica ediyoruz. Uzaktan eğitimde buluşma noktamız TRT EBA TV ekranlarıdır. Öğrencilerimizin ders anlatımlarını televizyon kanallarımızdan takip etmeleri gerekiyor.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER