Emekliler için uygun fiyatlı ve huzurlu tatil yerleri arasında gösterilen şehirler arasında Assos, Amasra, Sığacık ve Balıkesir'in şirin tatil beldesi Avşa bulunmaktadır.

Assos

Assos, Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde yer alır ve Yunanistan'ın Midilli adasına oldukça yakındır. Assos, tarihi dokusuyla ve doğal güzellikleriyle dikkat çeker. Liman bölgesinde butik oteller, Behramkale köyünde ise uygun fiyatlı pansiyonlar bulunmaktadır.

Amasra

Amasra, Karadeniz'in incisi olarak bilinir. 3000 yıllık tarihiyle ve doğal güzellikleriyle emeklilerin ilgisini çeker. Plajlarının yanı sıra tarihi evleri, ormanları ve balık lokantalarıyla ünlüdür. Yaz aylarında oda fiyatları oldukça uygun olan birçok pansiyona ev sahipliği yapar.

Sığacık

Sığacık, Seferihisar'ın bir beldesidir ve organik ürün pazarı, yöresel yemekleri ve balık lokantalarıyla tanınır. Teos Plajı'nın ince kumu ve temiz deniziyle de tercih edilen bir destinasyondur.

Prof. Dr. Naci Görür’den Deprem Uyarısı: Erzincan Tunceli Bingöl Risk Altında Prof. Dr. Naci Görür’den Deprem Uyarısı: Erzincan Tunceli Bingöl Risk Altında

Avşa Adası

Avşa Adası, özellikle 1970'li yıllarda popüler olan bir tatil beldesidir. Tekirdağ, Erdek ve İstanbul'dan deniz yoluyla ulaşılabilir. Tepeleri ve güzel koylarıyla ünlü olan ada, uygun fiyatlı konaklama tesislerine ev sahipliği yapar. Eğer memur emeklisi iseniz ve bütçeniz daha yüksek ise Avşa adası 5 yıldızlı otelleri tam size göredir. 2024 yaz sezonunda 2 kişi günde 1000 TL'ye konaklamak isterseniz ekonomik Avşa adası pansiyon fiyatları hakkında mutlaka bilgi edinmelisiniz. Daha fazla bilgi almak ve rezervasyon yapmak için sizlere güvenilir https://avsa.bandirma.com.tr Avşa Adası Tatil Rehberi web sitesini öneriyoruz.

Avşa Adası başta olmak üzere bu tatil yerleri, emekliler için hem bütçe dostu hem de huzurlu bir tatil imkanı sunar.