Erzincan Dernekleri Federasyonu (ERDEF) Başkanı Selahattin Ayvaz Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Erzincan Dernekleri Federasyonu (ERDEF) Başkanı Selahattin Ayvaz Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Erzincan TSO yeni hizmet binasındaki ofisler satışa çıkarıldı Erzincan TSO yeni hizmet binasındaki ofisler satışa çıkarıldı

Ayvaz Mesajında “Milli ve manevi duygularımızın pekiştiği, yardımlaşma ve kardeşlik bağlarımızın kuvvetlendiği, yoksulu gözetme, yetimi sevindirme gibi güzel hasletlerin zirveye çıktığı bir Kurban Bayramı’na daha erişmenin sevincini yaşıyoruz.
 
Hak yolunda teslimiyet ve fedakârlığın bir nişanesi olan Kurban Bayramı, kültür ve geleneklerimiz ile birlikte dini değerlerimizin bizlere yüklediği sorumluluklarımızı hatırlamak ve hayata geçirmenin en güzel vesilelerindendir.
 
Bu mübarek günlerin bizlere hatırlattığı en önemli unsur; kavga, öfke ve nefret gibi duyguların bir kenara bırakılarak paylaşım, hoşgörü, kardeşlik, sevgi ve saygı gibi duyguların yaşanabilmesine vesile olmasıdır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; Kurbanınızın ve ibadetlerimizin kabulünü yüce Allah’tan niyaz ediyor, ERDEF olarak Erzincanlı hemşerilerimiz başta olmak üzere tüm İslam âleminin bayramını kutluyorum” ifadelerine yer verdi.